Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ROCK N ROLL

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

ROCK N ROLL Empty ROCK N ROLL

Počalji  NS info 10.01.10 22:43

Tona - energična rok družina

ROCK N ROLL 3158_bend_f

Bend Tona oformljen je u Novom Sadu 2005. godine i od samog početka insistira na upečatljivom bazičnom rokenrol izrazu sa interesantnim uplivima u pank i metal vode.

Zahvaljujući iskustvu i neskrivenoj želji za ovakvim vidom umetničkog izražavanja, radi se o ozbiljnom sastavu koji nije nepoznat u određenim muzičkim krugovima u inostranstvu.
Zastupljeni su na nekoliko internacionalnih kompilacija, a učestvovali su i u stvaranju albuma posvećenog poznatom američkom sastavu Thin White Rope, zajedno sa mnogobrojnim inostranim bendovima. Njihove pesme su uglavnom na engleskom, pa su tako dve numere izabrane kao deo saundtreka za kanadsku mini-seriju Zone of Separation.
Njihov debi album pod nazivom „1000“ objavljen je 2008. godine u izdanju SKC-a Novi Sad, a nakon dobrih reakcija publike ovo izdanje moglo je da se kupi u inostranstvu kako u digitalnom, tako i fizičkom formatu, a što je najvažnije, nije prošlo nezapaženo kod publike.
Članovi benda Tona su Davor (bas), Boris Radin (gitara), Filip Radovanov (gitara) Đorđe (vokal) i Vova (bubnjevi), a trenutno rade na novom albumu koji bi trebao da se pojavi ove godine.

ROCK N ROLL 160predlog9


Poslednji put izmenio NS info dana 17.11.10 20:23, izmenio ukupno 2 puta
NS info
NS info
Admin

Broj poruka : 1941
Datum upisa : 24.08.2009

https://nsinfo.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

ROCK N ROLL Empty Re: ROCK N ROLL

Počalji  NS info 10.01.10 23:16

Come out and play

ROCK N ROLL Ck_13_logo

Omladinski centar CK13 otvario je konkurs "Come out and play" kojim će omogućiti korišćenje sopstvenog prostora mladim neafirmisanim bendovima, izvođačima i ostalima koji nemaju mogućnosti i uslove za nastupe.

Plan je da svakog meseca bude organizovana "Fabrika svirke" u kojoj nastupaju bendovi.

Prijavni formular kao i snimke ili linkove treba slati na mejl konkursck13@gmail.com, ili pozvati broj telefona za sve informacije o konkursu 47-37-601.

ROCK N ROLL 03
NS info
NS info
Admin

Broj poruka : 1941
Datum upisa : 24.08.2009

https://nsinfo.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

ROCK N ROLL Empty Re: ROCK N ROLL

Počalji  NS info 11.01.10 10:45

Rambov "Mit o Sizifu"

ROCK N ROLL V157723p0

Muzičar Rambo Amadeus glumiće u filmu "Mit o Sizifu" režisera Filipa Gajića.

U ostvarenju čija se premijera očekuje na proleće, Rambo se pojavljuje kao kompozitor naslovne numere, ali i kao glumac u sceni "Vitez i smrt", saznaje "Blic".

"Igra kao De Niro. On je strpljiviji i pažljiviji od mnogih, kao da ima dvadeset godina", rekao je režiser i scenarista Filip Gajić.

Osim Ramba Amadeusa u filmu "Mit o Sizifu" igraju i Goran Jevtić, Sonja Vukićević, Bojan Dimitrijević, Lucija Šebedžija.

ROCK N ROLL 02
NS info
NS info
Admin

Broj poruka : 1941
Datum upisa : 24.08.2009

https://nsinfo.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

ROCK N ROLL Empty Re: ROCK N ROLL

Počalji  NS info 11.01.10 11:01

Rokenrol je svet učinio lepšim...
...ali te ne može učiniti boljim čovekom, kaže frontmen popularnog beogradskog sastava

ROCK N ROLL 1Elektriccni-orgazam-koncert2-foto-P-PAVLOVICH

Ove nedelje navršava se trideset godina od osnivanja grupe „Električni orgazam”. Nastao u zlatnim godina jugoslovenskog „novog talasa”, „Orgazam” je, uz „Ju grupu” i „Riblju čorbu” jedan od najstarijih rokenrol bendova na prostorima bivše Jugoslavije. Za razliku od prva dva sastava, „Orgazam” je nastao u vreme koje se u muzičkom i kulturološkom smislu znatno razlikovalo od ranijih perioda. U intervjuu za „Politiku”, gitarista, pevač i frontmen „Električnog orgazma” Srđan Gile Gojković osvrnuo se na protekle tri decenije, uspone i padove u karijeri popularnog sastava, „zlatne” godine roka, ali i one manje lepe, kada je bavljenje muzikom praktično gubilo svaki smisao. Razgovor u opuštenoj, neformalnoj atmosferi jednog beogradskog kluba Gile je započeo konstatacijom da je „novi talas”, osim osveženja u zvuku tadašnjih sastava, doneo i sasvim drugačije poimanje muzike.

– U to vreme kao da je podvučena crta i krenulo se sa novim idejama. Mnoge moje kolege početkom osamdesetih uopšte nisu bile blagonaklone prema roku šezdesetih i sedamdesetih.

Ali čak i u to vreme „Orgazam” nije bio puki novotalasni bend?

Mi nismo na scenu kročili slušajući samo pank. Ja sam te 1980. imao 19 godina, a rok sam slušao od dvanaeste tako da sam u celu priču ušao sa dobrom „podlogom”.

Iz prve postave „Orgazma”, pored vas, tu je još i Ljubomir Đukić koji se u bend vratio 2004. godine?

Mali broj ljudi zna da sam Ljubu upoznao u Krojdonu, u Engleskoj, krajem sedamdesetih, i to preko njegovog mlađeg brata Zvonimira, Đuleta Đukića („Van Gog”). Đule mi je prišao i pitao me šta slušam, a kad sam mu, između ostalog, naveo i mnoga imena hard i simfo roka, rekao je da bi se ja muzički dobro uklopio sa Ljubom. Eto, naše prijateljstvo i saradnja traju i danas.

U prvih nekoliko godina osamdesetih stvari su se za „Orgazam” odvijale kao na filmskoj traci: kompilacija „Paket aranžman”, tri studijska albuma, brojni koncerti, čuveni nastupi u Poljskoj... Kako vi pamtite taj period?

Sr­đan Gi­le Goj­ko­vić:„ orgazam” je uvek imao svoj ritam (Fo­to P. Pa­vlo­vić)
To je bilo možda jedino vreme kada je prostor bivše Jugoslavije stajao rame uz rame sa celim svetom. U Beogradu se sviralo kao i u Londonu ili Njujorku. Ni pre, a posebno ne posle, takav period se nije dogodio. A zašto je baš tada bilo tako, ni danas ne znam.

ROCK N ROLL 04

Da li ste tada vi, ali i vaše kolege, gajile nadu da se rokenrolom svet može promeniti?

Svet se delimično i jeste promenio zahvaljujući muzici, ali možda ne na način i u meri u kojoj su to neki očekivali. Ako ništa drugo, rokenrol je, bar simbolično, učinio svet lepšim. Nažalost, on te sam po sebi ne može učiniti boljim čovekom. Znam neke bezvezne ljude koji slušaju rok, kao i neke genijalce koji uopšte ne slušaju muziku. Da bi se svet promenio potrebni su prvenstveno kvalitetni ljudi, nezavisno od posla kojim se bave.

Grupa je promenila više postava, ali se u periodu druge polovine osamdesetih ustalila, po mnogima, i najuspešnija postava „Orgazma”?

To je relativna stvar, neki vole postave iz naših ranijih faza, neki iz kasnijih, ali činjenica je da smo Švaba (Zoran Radomirović), Banana (Branislav Petrović) i ja u bendu zajedno punih 25 godina. Naravno, period kada smo iz poluandergraunda zakoračili u mejnstrim ne bi bio ni izbliza tako uspešan da nije bilo maestralnog Čavketa (Goran Čavajda). „Zlatna” postavka, kako je vi zovete, bila je rezultat toga što smo mi od benda napravili koherentnu celinu.

Ali, „Orgazam” se ipak razlikovao od tadašnjih mejnstrim bendova?

Možda zato što smo pokušavali da tadašnju jugoslovensku publiku „navučemo” na ono što mi sviramo, a ne da joj pružamo samo ono što ona želi. Tu vrstu ustupaka „Orgazam” nikad nije pravio. Drago mi je da se i posle svih ovih godina sa ponosom osvrćem na albume iz tog perioda, kao što su „Distorzija” ili „Letim, sanjam, dišem”.

Čini se da se ni u koncertnom pogledu ne dodvoravate previše publici, bez obzira na to da li svirate u relativno manjim prostorima (poput poslednjeg koncerta na „Akademiji”, 2. januara ove godine), ili na primer pred 100.000 ljudi („Bir fest” pre nekoliko godina)?

Prvenstveno gledamo da se mi dobro zabavimo na bini. Ako je nama dobro, to će mnogi osetiti u publici, i ta atmosfera će se proširiti. I veliki i mali prostori nose svoju draž kao i problematiku. Najviše volim koncerte gde je kritična masa oko hiljadu do dve hiljade ljudi. Onda se uklopi i atmosfera „velikog” koncerta, koji opet zadrži deo svoje intime. Lepo je tokom svirke videti nasmejana lica u publici.

Kako ocenjujete činjenicu da je pesma „Igra rokenrol cela Jugoslavija” (iz 1988. godine) postala megahit sredinom devedesetih, upravo u periodu raspada zemlje, a puštala se i na mestima gde se uopšte ne sluša rok?

Nažalost, i sami znate kakve su bile devedesete. Niko od nas nije imao pravnih ili bilo kakvih drugih uticaja na taj čudni i pomalo paradoksalni splet okolnosti. Tu pesmu je svako mogao da pušta u kom kontekstu je hteo, pa su je tako i ljudi različito doživljavali. Ali to se često događalo sa hitovima kod nas i u svetu. Meni je, na primer, jedno vreme bilo muka od pesme „Hej Džo” (smeh).

Snimali ste i svirali u teškim godinama za muziku. Da li je to, između ostalog, uticalo na vaš zvuk tokom poslednje decenije prošlog veka?

Svakako da jeste. Ljudima inače nije bilo do svirke. A i mi nismo svirali radi zabave, već u inat opštem zlu koje nas je sve snašlo. I publika je to videla. Mi smo, na primer, sjajno prihvaćeni u Sloveniji, već 1992. godine, gde smo, zbog rata, od praktično domaćeg benda postali egzotika za ljude koji tamo žive.

Od poslednjeg studijskog izdanja prošlo je skoro osam godina. Hoće li trideseti rođendan „Orgazma” obeležiti i novi album?

Album „To što vidiš, to i jeste” svetlost dana će ugledati najverovatnije na proleće. Snimamo ga nekoliko godina, što se nikad ranije nije desilo. Ali ovaj bend i njegova muzika su uvek imali svoj ritam. Možda ne bi ni valjalo da taj ritam ubrzavamo ili usporavamo, jer onda to ne bi bilo to. „Orgazam” i njegove pesme su u neku ruku oduvek pomalo stvarale nas, a ne samo suprotno.

Adrijan Čolaković

---------------------------------------------------------

Sletanje na „Rolingston” planetu

„Električni orgazam” je jedini srpski bend koji je svirao kao predgrupa legendarnim „Rolingstonsima” (na spektakularnom koncertu britanskog sastava na Ušću, 2007. godine). Gile (koji je i privatno veliki ljubitelj i poznavalac karijere „Stonsa”) dodaje da je ovim nastupom ostvario jedan od dečačkih snova.

– U više navrata sam rekao da bi mi bilo dovoljno da se samo popnem na binu na kojoj oni sviraju. Ovako, biti u bekstejdžu i svirati pre njih, to je kao da si sleteo i postao deo njihove planete, planete „Rolingston”. A dugovečnost ove grupe ujedno može da služi za primer i nama i mnogim mlađim sastavima.


ROCK N ROLL 02
NS info
NS info
Admin

Broj poruka : 1941
Datum upisa : 24.08.2009

https://nsinfo.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

ROCK N ROLL Empty Re: ROCK N ROLL

Počalji  NS info 11.01.10 20:19

Galija u Nišu za doček pravoslavne Nove godine

ROCK N ROLL Dolinafest4

Kako nezvanično saznajemo, za doček Pravoslavne Nove godine 13. januara, na trgu u parku Sv. Save, u Nišu, koncert će održati niški rok sastav Galija.

Grupa Galija dobitnik je ovogodišnje nagrade "11. januar" koja se na godišnjem nivou dodeljuje najistaknutijim Nišlijama.

Prošle, 2009. godine, na 30 godina postojanja benda, Galija je izdala dvostruki kompilacioni CD pod nazivom "Oženiše me muzikom". Uoči proslave 30-godišnjice biće održan i veliki koncert 13. marta, u Beogradskoj Areni.

ROCK N ROLL 02
NS info
NS info
Admin

Broj poruka : 1941
Datum upisa : 24.08.2009

https://nsinfo.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

ROCK N ROLL Empty Re: ROCK N ROLL

Počalji  NS info 12.01.10 12:42

Bajaga i Instruktori u Sarajevu, Skoplju, Ljubljani...

ROCK N ROLL Bajaga

Bajaga i Instruktori i u 2010. godini nastavljaju do sada izuzetno uspešnu slavljeničku turneju povodom 25 godina benda, a u planu su do njenog kraja veliki koncerti u još nekoliko glavnih ex-Yu gradova.

- Turneja traje do aprila. Ostalo nam je još da sviramo od većih gradova u Sarajevu, Skoplju, Podgorici i Ljubljani. Uz to sigurno do kraja godine stiže novi album. Imam imam nekoliko pesma i radim na još nekim - kaže Momčilo Bajagić za sajt agencije Long Play.

Simbolično, turneja bi trebalo da se završi u aprilu, pošto je u tom mesecu 1984. godine Bajaga održao prve samostalne koncerte u Zagrebu i Beogradu.

Turneja povodom 25 godina od prvenca Pozitivna geografija (1984) krenula je proletos u Severnoj Americi, prošla je kroz region, a kulminirala je krajem novembra u dve ispunjene dvorane Dražen Petrović u Zagrebu (više od 10.000 ljudi) i sa tri prednovogodišnja koncerta u punom beogradskom Sava centru (više od 10.000 ljudi).

Pojedinosti o datumima i prostorima održavanja koncerata u Sarajevu, Skoplju, Podgorici i Ljubljani biće saopšteni uskoro, a u međuvremenu Bajaga i Instruktori prve nastupe u 2010. godini imaće 12. januara u Velikoj sali Narodnog pozorišta Toša Jovanović u Zrenjaninu, a potom 13. januara na dočeku Srpske nove godine na gradskom trgu u Leskovcu.

ROCK N ROLL 02
NS info
NS info
Admin

Broj poruka : 1941
Datum upisa : 24.08.2009

https://nsinfo.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

ROCK N ROLL Empty Re: ROCK N ROLL

Počalji  NS info 12.01.10 21:55

Neobjavljene pesme Džimija Hendriksa

ROCK N ROLL 3917_dzimi-hendriks-ap_f

Album sa do sada neobjavljenim materijalom koji je snimio legendarni rok gitarista Džimi Hendriks biće pušten u prodaju 8. marta, preneo je "Nju mjuzikal ekspres".

U album "Valleys of Neptune" uvrštene su Hendriksove obrade numera
"Sunshine of Your Love" grupe "Krim" (Cream) i "Bleeding Heart" bluz
gitariste Elmora Džejmsa.

Album "Valleys of Neptune" je sniman između 1968. i 1970. u nekoliko
londonskih i američkih studija.

ROCK N ROLL 02
NS info
NS info
Admin

Broj poruka : 1941
Datum upisa : 24.08.2009

https://nsinfo.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

ROCK N ROLL Empty Re: ROCK N ROLL

Počalji  NS info 13.01.10 20:23

Jeftinije ulaznice za Exit za srednjoškolce od 15. januara

Prodaja ulaznica za 11. muzički festival Exit za srednjoškolce, po promotivnoj ceni od 4.990 dinara, počeće u petak, 15. januara, najavili su danas organizatori festivala.
Ulaznice se mogu kupiti isključivo lično u Gigstix prodavnici u Novom Sadu, a broj promotivnih ulaznica je ograničen.

POPUST Na ovaj način srednjoškolcima će biti omogućeno da kupe ulaznicu za Exit sa popustom od 55 odsto u odnosu na redovnu cenu ulaznice koja će iznostiti 10.990 dinara, navedeno je u saopštenju.
Pri kupovini promotivnih ulaznica za srednjoškolce, potrebno je doneti djačku knjižicu i lični dokument sa fotografijom (ličnu kartu ili pasoš).
Ulaznice će biti personalizovane, sa imenom, prezimenom i fotografijom kupca i neće biti prenosive na druge osobe.
Svaki srednjoškolac pri kupovini biće fotografisan i dobiće vaučer sa kojim će moći da podigne svoju ulaznicu od 5. do 11. jula, na festivalu.
Sve detaljne informacije o prodaji i preuzimanju ulaznica za srednjoškolce mogu se pronaći na internet sajtovima www.exitfest.org i www.gigstix.com.
Za sve ostale, ulaznice za Exit koji će biti održan od 8. do 11. jula, u prodaji su putem internet sajta www.gigstix.com po drugoj promotivnoj ceni od 6.490 dinara i broj ovih ulaznica takodje je ograničen.

ROCK N ROLL 02
NS info
NS info
Admin

Broj poruka : 1941
Datum upisa : 24.08.2009

https://nsinfo.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

ROCK N ROLL Empty Re: ROCK N ROLL

Počalji  NS info 14.01.10 10:33

Kraljevski Apartman u Pirotu i Nišu

ROCK N ROLL Ka1_mala

Kraljevski ApartmanMetal bend Kraljevski Apartman sviraće 5. februara u pirotskom klubu Tvrđava, a dan kasnije i u niškom Yeahbug@.

Cena karte za koncert u Pirotu je 200 dinara, a karte će se prodavati samo na ulazu. Za niški koncert cena karte je 300 dinara i mogu se kupiti u CD Sound-u (Podzemni prolaz).

Kraljevski apartman trenutno radi na novom studijskom albumu.

ROCK N ROLL 02
NS info
NS info
Admin

Broj poruka : 1941
Datum upisa : 24.08.2009

https://nsinfo.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

ROCK N ROLL Empty Re: ROCK N ROLL

Počalji  NS info 15.01.10 12:37

Kanda Kodža i Nebojša preuzimaju MTV

U petak 15. januara u 20:30, u okviru emisije MTV TakeOver regionalnoj publici će se predstaviti jedan od kultnih srpskih sastava, bend Kanda Kodža i Nebojša.

Ekskluzivno za publiku regionalnog MTV-ja članovi benda su odabrali svojih pet omiljenih spotova umetnika koji su direktno uticali na njihovo muzičko stvaralaštvo.

KKN su se regionalnoj publici već predstavili na MTV-ju budući da je njihov spot za pesmu Prekidi stvarnosti premijerno emitovan na našem kanalu. Pesma Prekidi stvarnosti, sa albuma Deveti život, našla se i na godišnjoj listi 100 najboljih MTV pesama protekle godine kao i na našoj listi 10 najboljih pesama iz regiona u protekloj godini.

MTV TakeOver je lokalni format u kome domaće i strane zvezde imaju priliku da preuzmu MTV i predstave svojih pet omiljenih muzičkih video spotova. Pored priče o ljubavi, karijeri i životu, upoznaće nas i sa muzikom koja je uticala na njih i dovela ih do MTV-ja.

ROCK N ROLL 02
NS info
NS info
Admin

Broj poruka : 1941
Datum upisa : 24.08.2009

https://nsinfo.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

ROCK N ROLL Empty Re: ROCK N ROLL

Počalji  NS info 16.01.10 13:18

Ekskluzivna premijera spota sastava Veliki prezir

ROCK N ROLL Prezir2

U ponedeljak 18. januara u 20 časova na regionalnom MTV-ju, ekskluzivno pogledajte novi spot sastava Veliki Prezir za pesmu No no. Ova pesma se nalazi na novom albumu benda Nikadjekraj koji je objavljen za B92 u decembru prošle godine

Novi album sastava Veliki prezir jedno je od izdanja koja predstavljaju zrele plodove gotovo neprimetnog i tihog procesa unutrašnjeg razvoja benda u svim aspektima – od poetske i autorske prizme lidera Vladimira Kolarića, preko sviračke perfekcije bubnjara Roberta Radića i gitariste Roberta Telčera, do Borisa Mladenovića (Jarboli) koji je osim doprinosa na bas gitari svojim ko-producentskim potpisom, uz Sašu Jankovića, doneo i novu, kompleksniju i prefinjeniju zvučnu sliku.

Pored toga što nudi kolaž fantastičnih pesama prezentovan u skladnoj i kompaktnoj celini i time ispunjava prvi kriterijum za značajno delo, album Nikadjekraj predstavlja Veliki prezir kao punokrvni rock bend koji sa lakoćom lavira kroz niz heterogenih pod-formi, uključujući ne samo savremeni gitarski rock i pop obrazac već i west coast psihodeliju šezdesetih i sedamdesetih kao i post-rock nasleđe poslednje dve dekade, ostajući pri svemu tome savremen i tipično lokalan. I u tome je ovaj album uspeo – oslanjajući se na univerzalne žanrove, dosegao je autentičnost izraza, tako retku u današnje vreme.

Bend će sledeći spot snimiti za pesmu Svi se spustite na pod čija će premijera takođe biti na MTV-ju.

MTV Premijera je novi format koji ekskluzivno predstavlja najnovije numere iz regiona. Tokom sledeće nedelje, spot sastava Veliki Prezir No no biće emitovan čak 40 puta.

ROCK N ROLL 02
NS info
NS info
Admin

Broj poruka : 1941
Datum upisa : 24.08.2009

https://nsinfo.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

ROCK N ROLL Empty Re: ROCK N ROLL

Počalji  NS info 16.01.10 21:29

Zijo Valentino: Prvi materijal snimljen uživo

Ovih dana Zijo Valentino je u studiju, gde radi miks pesama koje je sa svojom grupom izveo na zatvaranju "Beer Festa“ u Beogradu prošle godine. "To će ujedno biti i moj prvi materijal snimljen uživo. Još nisam siguran hoće li se na tržištu pojaviti kao kompletan CD, ali sigurno je da će se numere kao singlovi zavrteti na radio-stanicama", kaže frontmen grupe "Valentino“. Zijo se sprema i za turneju po Australiji, na koju će ići u aprilu sa Željkom Bebekom. "Za 15 dana zajedno ćemo nastupiti u pet gradova, a s obzirom na to da smo tamo pre dve godine svirali gotovo u istom sastavu, verujem da će nas publika ponovo sjajno prihvatiti", kaže Zijo Valentino.

ROCK N ROLL 02


Poslednji izmenio NS info dana 17.01.10 18:16, izmenjeno ukupno 1 puta
NS info
NS info
Admin

Broj poruka : 1941
Datum upisa : 24.08.2009

https://nsinfo.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

ROCK N ROLL Empty Re: ROCK N ROLL

Počalji  NS info 17.01.10 18:14

Roker uhapsio razbojnika

ROCK N ROLL V158268p0

Samo zahvaljujući hrabroj reakciji Đorđa Davida i njegove devojke Ane, sprečena je pljačka butika "Mota bene" u centru Beograda, a razbojnik priveden pravdi.

Incident se dogodio u petak uveče oko 19.30, u Bulevaru Despota Stefana. Po povratku iz kafića koji se nalazio u blizini butika, Đorđe i Ana su spazili muškarca koji skriva lice narandžastim šalom i upada u obližnji butik.

Kako su za "Blic" rekli, budući da se u blizini nalazilo dosta ljudi, isprva nisu pomislili da se radi o razbojniku. Međutim, kad su nekoliko trenutaka kasnije videli da je prodavačica pribijena uz zid i da joj je pištolj uperen u glavu, rešili su da priskoče u pomoć.

"Kada mi je devojka rekla da vidi razbojnika s pištoljem, reagovao sam instinktivno, zaustavio automobil, upalio sva četiri svetla i krenuli smo ka butiku. Međutim, negde ispred ulaza uspeli smo da se mimoiđemo sa pljačkašem koji je u međuvremenu uspeo da skine šal i izađe iz butika", kaže Đorđe David.

On dalje navodi da su tek kada su unutra zatekli devojku koja je klečala na kolenima i drhtala shvatili da je pored njih prošao razbojnik. Nakon toga se David bez mnogo razmišljanja dao u poteru.

"Prodavačica je bila prestravljena i u šoku, a nakon što je videla Đorđa koji je krenuo da trči za razbojnikom, povikala je: "Nemoj, ima pištolj."

Međutim, on se već dao u poteru. Onda je u strahu od osvete počela mene da uverava kako joj nije ništa i kako ga je slagala da nema para. Očigledno prestravljena, kazala je i da se to isto dogodilo njenoj koleginici u obućarskoj radnji preko puta, dva dana ranije", navodi Ana.

Ona dodaje i da je čim je čula za pištolj istrčala na ulicu, u potrazi za Đorđem, kojeg je ugledala na raskrsnici Bulevara Despota Stefana i ulice Džordža Vašingtona kako se sa razbojnikom kojeg je držao za kragnu vraća nazad.

"Trčao sam za njim možda sto metara, nakon čega je uleteo u neki haustor. Ostao je bez vazduha i držao se za pluća. Međutim, tada sam spazio pištolj kojeg mi je, nakon što sam ga zatražio, predao bez borbe. Kada se ispostavilo se da je u pitanju plastična replika, zgrabio sam ga za kragnu i rešio da odvedem do butika ne bi li ga prestrašena prodavačica videla i shvatila da nema razloga za toliku paniku", dodaje David.

Međutim, ispred butika se, po njegovim rečima, odigrala skoro komična scena jer se umešala i policija kojoj nije bilo jasno ko je razbojnik.

"U trenutku kada smo došli do butika, pored nas su prošla policijska kola. Kako sam levom rukom držao razbojnika, policajcima sam, ne bih li ih zaustavio, mahnuo desnom u kojoj se nalazio pištolj. Oni su se odmah zaustavili, izašli iz automobila, repetirali svoje oružje i povikali: "Baci!".

Mogu samo pretpostaviti šta su pomislili kada su videli mene koji jednom rukom držim čoveka za kragnu, a drugom mašem pištoljem", kroz smeh priča David.

Međutim, ubrzo su se sporazumeli. Policajci su poznatom pevaču zahvalili za izvršeno građansko hapšenje, a pljačkaša, za kog su rekli da ga jure već dva i po meseca, odvezli u stanicu.

Iako David kaže da je postupio kao što bi i svako drugi u njegovoj situaciji, u butiku su nam s vrata poručili da se samo zahvaljujući brzoj reakciji njihovih spasilaca sve završilo dobro.

"Sandra, devojka koje je tada radila, prošla je bez povreda. Bila je malo ugruvana i pod stresom, ali se zahvaljujući Đorđu i Ani brzo povratila. Pretpostavljamo da je napadač jedan od lokalnih razbojnika koji je slične incidente pravio i ranije. Nadamo se da će nas Đorđe posetiti uskoro kako bismo mu zahvalili", kaže druga prodavačica iz butika, Tatjana.

Kako "Blic" saznaje, napadač je bio romske nacionalnosti, sa bradom, star oko 45 godina,a po svemu sudeći, policiji je poznat odranije, uglavnom po sličnim incidentima.

ROCK N ROLL 02
NS info
NS info
Admin

Broj poruka : 1941
Datum upisa : 24.08.2009

https://nsinfo.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

ROCK N ROLL Empty Re: ROCK N ROLL

Počalji  NS info 17.01.10 18:27

Iron Maiden snima novi album

ROCK N ROLL V158270p0

Članovi britanske metal grupe Iron Maiden su sa prvim danima 2010. godine počeli snimanje novog, petnaestog studijskog albuma.

Bubnjar benda Niko Mek Brajan kaže da je atmosfera na snimanju krajnje opuštena i da će ovaj album biti drugačiji od onoga što su do sada radili.

"Za sada je skoro pa u celosti završeno osam pesama, ali moguće je da i njih malo korigujemo. Dok budemo radili nove, videćemo šta nam se ne dopada na završenim pa ćemo menjati. Ne žurimo nigde jer želimo da sve bude savršeno i potpuno drugačije od onoga što smo do sada radili".

Prethodni album "A Matter Of Life And Death" objavili su 2006. godine, a za sada nemenovani novi album biće objavljen na proleće naredne godine.

U okviru svetske turneje, britanske legende su prošle godine posetile i srpsku prestonicu.

ROCK N ROLL 2191c45
NS info
NS info
Admin

Broj poruka : 1941
Datum upisa : 24.08.2009

https://nsinfo.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

ROCK N ROLL Empty Re: ROCK N ROLL

Počalji  NS info 20.01.10 19:26

STRATOVARIUS Live in SKC

ROCK N ROLL Stratovarius

Konačno, i u našoj zemlji će fanovi imati priliku da čuju ove fenomenalne Fince. STRATOVARIUS će u Beogradu nastupiti u okviru promocije novog albuma, koji nosi naziv POLARIS i svetlost dana je ugledao 13.05.2009. godine.

Ne treba puno trošiti reči na ovaj fenomenalni bend, njihov prepoznatljiv zvuk je nešto što ih je ustoličilo u sam vrh Heavy Metal scene. Kombinacija Power-Progressive zvuka u izvedbi ovih vrsnih muzičara, predtavlja ovaj muzički pravac u najboljem mogućem svetlu. Početkom devedesetih godina su stekli potpunu afirmaciju i zasluženo mesto među velikanima kao što su: Helloween, Gamma Ray, Blind Guardian i slični bendovi.

Moglo bi se reći da je njihov put do zvezda bio prilično trnovit i dug. U drugoj polovini osamdesetih godina činilo se kao da mnogo toga fali da bi cilj bio ostvaren. Jedan od dva bitna momenta za dalje etabliranje STRATOVARIUS-a dogodio se 1985. godine kada je u bend došao Timo Tolkki na mesto gitariste, a potpuni uspeh i sklad celoj priči dao je fenomenalni vokal Timo Kotipelto, koji je u bend pristigao 1994. godine. Usledio je niz sjajnih albuma, koji je začinjen sa jednim od najbolji ostvarenja u istoriji "Power" zvuka - album "Infinite" iz 2000. godine.

Postavlja se pitanje kako će STRATOVARIUS zvučati i raditi u budućnosti bez jedne od svojih ključnih karika Tima Tolkkia, koji je 2008. godine napustio bend!?
Svakako će biti bitnih oscilacija u daljem radu, iako polednje ostvarenje "Polaris" ne odstupa od već prepoznatljivog puta koji STRATOVARIUS sledi već duži niz godina.

ROCK N ROLL 2191c45
NS info
NS info
Admin

Broj poruka : 1941
Datum upisa : 24.08.2009

https://nsinfo.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

ROCK N ROLL Empty Re: ROCK N ROLL

Počalji  NS info 22.01.10 21:49

Ulaznice za Exit na rate

ROCK N ROLL Exit_fest_2008

KARTE - Ulaznice za predstojeći Exit festival od 25. januara moći će da se kupe po ceni od 7.990 dinara, putem “Gigstiksa”, na četiri, pet ili šest mesečnih rata, bez kamate. Prodajom na rate jedna osoba može da kupi do četiri ulaznice. Potrebno je da kupac bude stariji od 18 godina, sa prebivalištem u Srbiji, a ne mora da ispunjava uslove o kreditnoj sposobnosti. Pri kupovini, uz potpisanu fotokopiju lične karte, potpisuje se ugovor, kojim se definiše broj rata, broj ulaznica kao i iznos mesečne rate, koji nije promenljiv, ne sadrži kamatu i nije vezan za kurs evra. Više informacija može se dobiti putem mejla prodajanarate@gigstix.com ili telefonom, na broj 021/472-48-16, kao i na sajtovima www.exitfest.org i www.gigstix.com.
NS info
NS info
Admin

Broj poruka : 1941
Datum upisa : 24.08.2009

https://nsinfo.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

ROCK N ROLL Empty Re: ROCK N ROLL

Počalji  NS info 23.01.10 17:15

Divljan za osmi mart u Domu sindikata

ROCK N ROLL Vlada_divljan

Vlada Divljan i njegov prateći bend Nevladina organizacija i u novoj deceniji nastavljaju sa održavanjem osmomartovskih koncerata za Beograđanke, ovaj put u većoj i svečanijoj dvorani Doma sindikata

Divljan i NeVO su održali prošle godine svoj prvi osmomartovski koncert u nekoliko dana unapred rasprodanoj velikoj sali Doma omladine Beograda, zaradivši jednodušne hvalospeve kritike i publike.

Sada se veliki romantičar srpske i jugoslovenske pop muzike Divljan vraća posle godinu dana u rodni grad 8. marta za novi susret sa Beograđankama i njihovim pratiocima u Dom sindikata, dvoranu poznatu kao hram domaće zabavne muzike i ljubavnih pop pesama.

- Veliko mi je zadovoljstvo što ćemo ponovo svirati Beograđankama. Biće to prilika da se čuje većina ljubavnih pesma koje sam ikada napisao. Obožavanje lepšeg pola bi za nas muškarce trebalo da bude obaveza svaki dan. Međutim, nije loše ni ovako bar za osmi mart pokloniti svu svoju pažnju ženama - kaže Divljan za sajt agencije Long Play, koja je organizator koncerta.

Glavna autorska snaga kultnih Idola, autor ljubavnih klasika Malena, Nebeska tema, Ona to zna, Ljubavi, Dok dobuje kiša, Rusija ili Sve laži sveta, kaže da će njegov drugi po redu koncert za Dan žena biti pre svega prilika za odličnu zabavu i provod publike i benda.

Long Play će uskoro saopštiti pojedinosti o ulaznicama i načinu prodaje.

Glavna autorska snaga, pevač i gitarista Idola Vlada Divljan posle gašenja kultne beogradske novotalasne senzacije, povremeno sa svakim novim projektom nastavio je da pokazuje zašto ga mnogi i danas uvrštavaju među najbolje srpske i jugoslovenske majstore pop pesme.
ROCK N ROLL 04
Već sa prvim, danas raritetnim, singlom Idola Pomoć, Pomoć/Retko te viđam sa devojkama (maj 1980), darovanim samo uz časopis Vidici, Divljan je pokazao talenat da napravi sjajnu pop pesmu, ali i sposobnost da zaintrigira. Naime, Retko te viđam sa devojkama zapravo je prepuna muških gej osećanja. Ključna ploča beogradskog novog talasa Paket aranžman (1981), podeljena na ravne časti sa sugrađanima Šarlom akrobatom i Električnim orgazmom, pokazuje raznovrsnost Idola: tu je Divljanova pankoidna pesma o otuđenosti Plastika, sa drugom ključnom licnošću benda Srđanom Šaperom proizvodi brutalno nemačku Omorinu nad Evropom i prvi klasik Idola - udarnički raspoložene Maljčike.

Iste 1981. godine, Idoli umesto dugosvirajuće ploče javljaju se sa tada popularnim formatom mini albuma. Bezimena ploča samo sa natpisom VIS Idoli i Modiljanijevom slikom na omotu, medu šest pesama donosi još jedan klasik Idola - Divljanovu seksualno eksplicitnu laganicu Malena, a tu je i obrada evergrina Devojko mala.

Studije na Rudarsko-geološkom fakultetu pokazale su se korisno nadahnuće za Divljanov sledeći uspešni autorski iskorak - poletni Kenozoik koji uz glas Idola Nebojše Krstića otvara njihov album Odbrana i poslednji dani (1982). Komercijalno ne preterano uspešan, u doba socijalističke Titove Jugoslavije opasno natopljen pravoslavljem, album je tek vremenom deo kritike ustoličio kao najbolje izdanje Divljanovih Idola - i čak uopšte jugoslovenskog rokenrola.

Poigravanje zvukovima i efektima tokom dugotrajnog boravka u studiju, proživeo je raznolike zvučne kolaže u Nebeskoj temi, Rusiji i Jedinoj, dok je samo Hajde, sanjaj me, sanjaj donekle uspela da ostane prepoznatljivo jednostavna stvar Idola.

Poljuljani komercijalni status je brzopotezno vraćen najvećim hitom Idola, ljubavnom poskočicom Čokolada sa istoimenog albuma iz 1983. godine, snimanog u Londonu bez vojno odsutnog stamenog basiste Zdenka Kolara. Loši odnosi na relaciji Divljan-Šaper-Krstić dovode do kraja Idola. Pod tim imenom se pojavljuje još pesma Bejbi, bejbi u Šijanovom klasiku Davitelj protiv davitelja (1984), kao i u suštini Divljanov samostalni album muzike rađene za film Šest dana juna (1985) na kome su hitovi Ona to zna i Ljubavi.
ROCK N ROLL 04
Na Divljanov prvi samostalni album čekalo se za tadašnje diskografske običaje predugačke tri godine. Tajni život A.P. Šandorova izlazi 1988. godine i kao što mu ime nagoveštava od tada ustoličuje pijanistu Aleksandra Šandorova kao stalnog Divljanovog saradnika. Uz veliki hit Patuljci, album donosi raznolik materijal, od džezirane Neću ništa da znam, u najboljem duhu Idola izvedene romantične Više nisam tu, do žestokog rokenrola u Vreme je.

Sledeće godine Divljan radi trećinu muzike za kultni omnibus Kako je propao rokenrol (1989), gde za potrebe priče o generacijskom sukobu rokera i narodnjaka meša folk uticaje sa pop muzikom (obrađena je čak Hasanaginica!).

Sa novotalasnim ispisnikom vođom Elektrilnog orgazma Srđanom Gojkovićem, Divljan polinje dugogodišnju saradnju u kojoj su prvi plodovi pod imenom Vlada i Gile dva sjajna albuma muzike za decu Rokenrol za decu (1989) i Rokenrol bukvar (1990). Za sledeći projekat nazvan Vlada, Gile, Piko i Švaba bivaju pojačani sa zagrebačkim bubnjarem i ključnim producentom Yu novog talasa Ivanom Stančićem-Pikom i basistom Orgazma Zoranom Radomirovićem-Švabom.

Album nazvan po obradi francuske šansone Lutka koja kaže ne, donosi odličan autorski rad Divljana i Gojkovića poput Ona je, Spavaj anđele moj ili O čemu ona sanja, ali izlazi u nevreme - 1991. godine na početku ratnih zbivanja i raspada Jugoslavije. U talasu ljudi koji napuštaju zemlju nalazi se i Divljan, koji sledećih godina boravi u Australiji.

Vraća se u zemlju za koncerte koji rezultiraju hvaljenim albumom Odbrana i zaštita (1996) na kom nudi nova izdanja svojih starih pesama. Uz Divljana nastupio je prvi put njegov Old Stars bend u kome su stari znanci Gojković, Kolar, Šandorov, kao i perkusionista Boris Bunjac i bivši bubnjar EKV Marko Milivojević. Ipak na sledeći album sa Old stars bendom i sa novim autorskim pesmama (prvi od Tajnog života) čekalo se na 2000. godinu i na Sve laži sveta.

Divljan potom izdaje eksperimetalni album elektronske muzike Die Tonzentrale (2003), a već dosta dugo najavljuje da uz bend preimenovan u Nevladinu organizaciju (svi iz Old starsa manje Gojkovic) priprema novi album radnog naziva Esperanto.

ROCK N ROLL 2191c45
NS info
NS info
Admin

Broj poruka : 1941
Datum upisa : 24.08.2009

https://nsinfo.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

ROCK N ROLL Empty Re: ROCK N ROLL

Počalji  NS info 23.01.10 17:38

Koncert „Orgazma“ besplatno na internetu

ROCK N ROLL 4311_elektricni-orgazam-blicpuls_f

Rok sastav „Električni orgazam” povodom proslave tri decenije postojanja postavio je na sajt www.live-e.tv besplatno za skidanje video snimak čitavog prvog ovogodišnjeg koncerta održanog 2. januara u beogradskom klubu „Akademija”.

- Video zapis koncerta sa „Akademije” svi mogu da gledaju i skinu besplatno sa interneta. To je na neki način mali poklon za naše fanove povodom 30 godina benda - rekao je frontmen „Električnog orgazma” Srđan - Gile Gojković agenciji Beta.
Može se skinuti video snimak 84-minutnog koncerta, na kome se „Električni orgazam” prošetao kroz sve faze karijere, od pesama nastalih 1980-81. godine „Konobar” i „Krokodili dolaze” do „Protiv sebe” sa poslednjeg studijskog albuma „Harmonajzer” (2002). Gojković kaže da bi na proleće „Električni orgazam” konačno trebao da objavi novi album „To što vidiš to i jeste”, koji
najavljuje kao „bitno drugačiji od svih albuma benda do sada”.
Prvi put u karijeri „Električnog orgazma” Gojković neće biti glavni autor muzike, već je tu dužnost podelio s klavijaturistom Ljubomirom Đukićem i gitaristom Branislavom Petrovićem Bananom. Novi album donosi „fuziju roka, fanka i soula”, a gitarista i pevač kaže da su se na njemu „pomešale prva faza benda gde je Ljuba sa klavijaturama bio dominantni zvuk benda, i ona posle albuma „Distorzija” (1986) kad je Banana bio glavni.

ROCK N ROLL 2191c45
NS info
NS info
Admin

Broj poruka : 1941
Datum upisa : 24.08.2009

https://nsinfo.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

ROCK N ROLL Empty Re: ROCK N ROLL

Počalji  NS info 26.01.10 13:15

Crtani "Bitlsi" Roberta Zemekisa

ROCK N ROLL V159037p0

Režiser "Povratka u budućnost" najavljuje animiranu verziju "Žute podmornice" grupe The Beatles.

Oskarovac Robert Zemekis, poznat i po filmovima "Polarni ekspres" i "Forest Gamp", uskoro će početi snimanje rimejka filma. Inače, Zemekisov rediteljski debi bio je upravo film o "Bitlmaniji", nazvan "I wanna hold your hand" (1978). Režiser je nedavno predstavio i adaptaciju "Božićne priče".

On planira 3D verziju priče o Peperlendu i putovanju kroz mora vremena, čudovišta, nauke, ničega i rupa, a izrazio je i želju da preživeli članovi The Beatles, ser Pol Makartni i Ringo Star, budu uključeni u projekat.

Glavne uloge, odnosno glasovi, već su podeljeni, pa će Makartni biti Piter Serafinović, Staru će glas pozajmiti Adam Kembel, Džordžu Harisonu - Keri Elvs, i Džonu Lenonu Din Lenoks Keli.

Film će biti urađen u koprodukciji sa studiom "Dizni", a trebalo bi da bude premijerno prikazan uoči Olimpijade 2012. godine.

ROCK N ROLL 2191c45
NS info
NS info
Admin

Broj poruka : 1941
Datum upisa : 24.08.2009

https://nsinfo.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

ROCK N ROLL Empty Re: ROCK N ROLL

Počalji  NS info 26.01.10 21:57

Električni orgazam proslavio jubilej na Internetu

ROCK N ROLL Elorgbreskve

Popularni domaći rok bend je povodom trideset godina postojanja nagradio obožavaoce koncertom koji mogu pogledati i čak preuzeti putem interneta.

Električni orgazam, jedan od najdugovečnijih domaćih rok sastava i ključnih bendova novog talasa, obeležio je zahvaljujući Live-eTV portal tri decenije postojanja na potpuno nov način. Koncert koji su održali drugog januara 2010. godine u beogradskom klubu Akademija prenošen je putem interneta, a njihovi fanovi sada mogu besplatno da pogledaju i skinu snimak. Hitovi kao što su Kako bubanj kaže, Krokodili dolaze i Zlatni papagaj predstavljaju samo delić ovog uzbudljivog koncerta kojim je poznati sastav obeležio važan jubilej.

- Video zapis koncerta svi mogu da gledaju i skinu besplatno sa interneta, to je na neki način mali poklon za sve naše fanove povodom trideset godina benda - rekao je frontmen Električnog orgazma Srđan Gile Gojković, a svi koji žele da naknadno pogledaju ili preuzmu za ličnu arhivu snimak ovog koncerta koji traje 84 minuta, mogu to učiniti ako posete web lokaciju:

http://www.live-e.tv/video-prilog/etv-16-01-2010/električni-orgazam-live-akademija

ROCK N ROLL 05
NS info
NS info
Admin

Broj poruka : 1941
Datum upisa : 24.08.2009

https://nsinfo.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

ROCK N ROLL Empty Re: ROCK N ROLL

Počalji  NS info 27.01.10 12:27

Iron Man 2 uz muziku AC/DC-a

ROCK N ROLL Acdc

Čak 15 hitova australijskih rokera AC/DC-a činiće muziku za nastavak ekranizacije stripa o "Iron Man"-u.

Premijera filma zakazana je za 30. april, dok će disk sa muzikom biti u prodaji od 19. aprila. Ovom prilikom bend je na svom sajtu postavio i novu veriju spota "Shoot to thrill".

Spisak pesama:

'Shoot To Thrill'
'Rock 'N' Roll Damnation'
'Guns for Hire'
'Cold Hearted Man'
'Back In Black'
'Thunderstruck'
'If You Want Blood (You've Got It)'
'Evil Walks'
'T.N.T.'
'Hell Ain't A Bad Place To Be'
'Have A Drink On Me'
'The Razor’s Edge'
'Let There Be Rock'
'War Machine'
'Highway To Hell'

ROCK N ROLL 2191c45
NS info
NS info
Admin

Broj poruka : 1941
Datum upisa : 24.08.2009

https://nsinfo.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

ROCK N ROLL Empty Re: ROCK N ROLL

Počalji  NS info 27.01.10 12:37

"JUGOTON" OBJAVLJUJE ČETVOROSTRUKO KOMPILACIJSKO IZDANJE "CRVENE JABUKE"
"Da nije ljubavi"

ROCK N ROLL REFLEKTOR-Jabuka-drugi-27.0

BEOGRAD - "Da nije ljubavi" naziv je kompilacijskog albuma "Crvene jabuke" koje objavljuje "Jugoton" povodom 25 godina postojanja sarajevske grupe, a koje će se u njihovoj radnji u Beogradu pojaviti za desetak dana.
Kompilacijski album na četiri diska donosi i devet novih snimaka ove grupe, a bogato je opremljeno i sadrži 77 pesama.

Među devet do sada neobjavljenih snimaka su prearanžirane verzije starih hitova kao što je "Dirlija" i obrade tuđih pesama kao što su "Balada" grupe "Indeksi" i "Lagano umirem (u tvome sećanju)" zagrebačkog "ITD benda". Priložena je i kompozicija "Dok Miljacka protiče" iz filma "Duhovi Sarajeva".

Krajem prošle godine, grupa je obeležila 25 godina postojanja koncertima u sarajevskoj dvorani "Zetra" i u ljubljanskoj dvorani "Križanke". Za ovu godinu "Crvena jabuka" je najavila rođendanske koncerte u Zagrebu, Puli i Osijeku.
"Crvena jabuka" je proizašla iz sarajevskog supkulturnog pokreta "Novi primitivizam", ali se ubrzo okrenula komercijalnom pop zvuku i ostvarila veliki uspeh - uprkos saobraćajnoj nesreći kod Mostara koja je u septembru 1986. godine odnela živote pevača Dražena Ričla i basiste Aljoše Buhe. Grupa je do danas objavila 12 studijskih albuma, tri koncertna albuma i četiri kompilacijska izdanja.

ROCK N ROLL 2191c45
NS info
NS info
Admin

Broj poruka : 1941
Datum upisa : 24.08.2009

https://nsinfo.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

ROCK N ROLL Empty Re: ROCK N ROLL

Počalji  NS info 28.01.10 20:36

AIR preuzimaju MTV

Fenomenalni francuski bend AIR predstaviće se publici regionalnog MTV-ja u emisiji TakeOver u petak 29. januara sa početkom u 20:30h.

MTV je iskoristio priliku da snimi AIR prilikom njihovog nedavnog koncerta u Sloveniji kako bi Nicolas Godin i Jean-Benoît Dunckel na pola sata preuzeli MTV i publici predstavili svojih pet omiljenih spotova.

Bend je upravo izbacio i novi video u film-noir stilu za poslednji singl So Light Is Her Footfall. Posebno priznanje učinio im je prestižni list New York Post koji je njihovu pesmu Be A Bee stavio na drugo mesto pesama koje su obeležile 2009. godinu, odmah iza kralja popa Majkla Džeksona koji je bio ispraćen uz neponovljeni singl Billy Jean. Posle evropskog dela turneje Love 2 u okviru koje dolaze i u Beograd, AIR na proleće očekuje i velika američka turneja.
ROCK N ROLL 04
AIR je skraćenica za francuske reči Amour, Imagination, Reve ili Ljubav, Mašta, San što je ujedno jedna od najboljih odrednica njihove muzike. Popularni francuski sastav iza sebe ima šest studijskih, dva miks i jedan saundtrek album, te 21 singl od kojih je Sing Sang Sung i dalje izrazito slušan na radio stanicama u Srbiji. Svetsku slavu stekli su još sa albumom Moon Safari iz 1998. godine, a iako se njihov koncert već dugo očekuje, Air će po prvi put nastupiti u Srbiji.

Bend je nastao još 1995. godine u Versaju kada su pod imenom Orange svirali zajedno sa današnjim zvezdama francuske elektronske scene Etjenom de Kresijem i Aleksom Goferom. Nakon debi albuma Premiers Symptomes iz 1997. Air stiču kultni status na evropskoj sceni, da bi samo godinu dana posle dostigli globalni uspeh sa hitovima Sexy Boy, Kelly Watch the Stars i All I Need.

Album Moon Safari prošle godine je doživeo jubilarno reizdanje na desetogodišnjicu svog originalnog uspeha. U tih deset godina Air su objavili neke od svojih najboljih albuma uz singlove poput Playground Love, Cherry Blossom Girl, Mer du Japon ili Don’t Be Light koju je otpevao Beck.

Air će uz holandsku zvezdu Janu Šra (Janne Schra) i beogradski bend u velikom usponu Svi Na Pod! nastupiti 10. februara 2010. godine u Beogradskoj areni u okviru 11. Guitar Art Festivala. Ovogodišnji Guitar Art Festival održaće se od 9. do 14. februara u Beogradu. Ulaznice za ovaj koncert prodaju se na blagajnama Beogradske arene i Bilet servisa.

MTV TakeOver je lokalni format u kome domaće i strane zvezde imaju priliku da preuzmu MTV i predstave svojih pet omiljenih muzičkih video spotova. Pored priče o ljubavi, karijeri i životu, upoznaće nas i sa muzikom koja je uticala na njih i dovela ih do MTV-ja.

ROCK N ROLL 2191c45
NS info
NS info
Admin

Broj poruka : 1941
Datum upisa : 24.08.2009

https://nsinfo.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

ROCK N ROLL Empty Re: ROCK N ROLL

Počalji  NS info 28.01.10 20:40

Pero Defformero - Undergrand (2009)

ROCK N ROLL Perodefformero_mala

Pero Defformero UndergrandU gomili poznatih pank sastava koji su se oformili u Novom Sadu, čija sredina je iznedrila pank rok statue bivše SFRJ, kao "igla u plastu sena", iliti bolje kao "grom iz vedra neba", pojavio se Pero Defformero.

Heavy metalci sa nadom u bolje sutra za muziku na kojoj su odrasli, pod pritiskom medijske torture tada sve popularnijeg turbo folka pruzrokovalo je stvaranje zanimljive muzičke kompenzacije. Naime, ključnu formulu njihovog muzičkog pravca čine "klasični" američki thrash/heavy metal i narodnjački vokal sa elementima balkanskog melosa. Ono što je svojevremeno stvarao Nervozni Poštar Defformero je podigao na viši nivo, u gitarskom (sa roka na metal) i u vokalnom smislu.

Novo izdanje Novosađana, prikladnog naziva "Undergrand", predstavlja upravo pomenutu ključnu formulu u najboljem svetlu. Čovek koji je svih ovih godina vodio Pero Defformero, Saša Friš, pokazuje "grand(e)" virtuoznost na gitari, ozbiljan talenat i beskompromisne rifove, solo deonice i melodije. Mesto pevača preuzeo je Goran Biševac Biške, čijim vokalom bi se, u najmanju ruku ponosio i izvesni Saša Popović, s tim da bi mu istog časa ponudio dobro plaćenu "tezgu" u svojoj rezidenciji.

Numere poput "Ostavljen sam ja", "Oka tvoga plam", "Kauboja" i kultne "Gotičarke" zvuče odlično. "Undergrand", pored stvarno impresivnih kompozicija, usled kojih se mora odati iskreno poštovanje prema vrsnim muzičarima poput ovih momaka, ima i tu ulogu, da zabavi slušaoca. Odnosno, sa jedne strane čini "izlaz" iz surove realnosti, beg od "kulture" koja nas je opkolila, a sa druge, nekim njima svojstvenim načinom, prihvatajući tu "kulturu", osvežavaju rok scenu. Bez skromnosti, na "Undergrandu" nema pesme koja se ne uklapa, koja kvari utisak i koncepciju albuma. Tako da, pri preslušavanju slobodno krenite od prve, do zadnje numere, bez preskakanja i pauze, nećete se pokajati.

ROCK N ROLL 2191c45
NS info
NS info
Admin

Broj poruka : 1941
Datum upisa : 24.08.2009

https://nsinfo.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

ROCK N ROLL Empty Re: ROCK N ROLL

Počalji  NS info 01.02.10 19:04

Bili Ajdol menja Stivena Tajlera?

ROCK N ROLL V159623p0

Pošto se pevač Aerosmith nalazi na rehabilitaciji, članovi benda traže mu zamenu.

Muzička štampa piše da je gitarista Aerosmith Džo Peri (59) pozvao britanskog rokera Bilija Ajdola na razgovor o mogućem priljučenju bendu.

"Džo je hteo da pozove Bilija da sarađuje sa Aerosmith", rekao je izvor blizak gitaristi.

Ajdol (54) je navodno bio vrlo zainteresovan, ali je sastanak morao da odloži jer se nekoliko dana kasnije razboleo.

"Svi znaju koliko problema članovi benda imaju sa Stivenom, pa je Peri mislio da bi Ajdol bio odlična zamena za njega", naveo je izvor.

Tajler i Peri su tokom sedamdesetih bili poznati kao "Otrovni blizanci", jer je javnosti bilo poznato da se stalno drogiraju. U međuvremenu su se obojica otreznili, ali pevač zbog zdravstvenih tegoba sada ima probleme sa zavisnošću od lekova.

Tajler (61) je krajem decembra saopštio da dobrovoljno odlazi na rehabilitaciju.

ROCK N ROLL 2191c45
NS info
NS info
Admin

Broj poruka : 1941
Datum upisa : 24.08.2009

https://nsinfo.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

ROCK N ROLL Empty Re: ROCK N ROLL

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu