Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZANIMLJIVOSTI

Strana 2 od 11 Prethodni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Sledeći

Ići dole

ZANIMLJIVOSTI - Page 2 Empty Re: ZANIMLJIVOSTI

Počalji  NS info 06.12.09 16:01

Rajevac: Prolaze Gana i Srbija

- Da sam birao grupu na Mondijalu, najpre bih izbegao ovu koju smo izvukli. Na dan žreba bio sam sa selektorom Srbije Antićem, mojim prijateljem i zemljakom iz Užica, i prihvatali smo sve kombinacije, osim da se sretnemo u prvoj fazi. Naravno, nismo bez šansi i u grupi sa Nemcima i Australijancima verujem da će baš Srbija i moja selekcija proći dalje - kaže za "Blic" selektor Gane Milovan Rajevac.

Ipak, pre sportskog događaja godine u svetu njegova reprezentacija imaće još jedan težak ispit.

- O Mondijalu još ne možemo da razmišljamo, jer od 10. januara učestvujemo na Kupu Afrike, dakle kontinentalnom prvenstvu. Od 1982. Gana nije bila šampion i idemo sa ambicijom da to postanemo baš u Angoli. Dok smo ovde u Južnoj Africi, tražimo i mesto za pripreme, gde ćemo se okupiti krajem ovog meseca. U grupi smo sa Obalom Slonovače, takođe favoritom, zatim Togoom i Burkinom Faso.

Pred Rajevcem je izuzetno težak zadatak - da dva puta u roku od pet meseci pokuša do dovede ekipu do maksimalne spremnosti.

- Kad se ohladimo od Kupa Afrike, igrači nam se vraćaju u Evropu i pitanje je u kakvom će stanju i formi doći u junu na pripreme za prvenstvo sveta. Evo, sada je pod upitnikom igranje trojice standardnih igrača u Angoli. Naš kapiten Stiven Apija javio je da je povređen i da neće moći da igra za Bolonju. Plašim se da on neće biti poslednji.

Razmišljanje o Mondijalu, ipak, nije sasvim potisnuto.

- Na žrebu je sve išlo po planu dok iz četvrtog šešira nismo izvukli Srbiju! Govorio sam ranije da bih voleo da se sretnemo, ali u završnici prvenstva. Ipak, ne znači da će jedan od nas morati da otpadne. Sledećih meseci ćemo snimati rivale. O Nemcima znamo dosta, jaki su u špicu gde imponuje igra Gomeza iz Bajerna. U veznom redu su po tradiciji jaki, ali ništa zato. O Srbiji je dovoljno reći da je bila prva u veoma jakoj grupi. Australija? E, ona ja za nas najveća nepoznanica, ali potrudićemo se da je do juna potpuno "skeniramo"- kaže Rajevac.

Aduti Gane su internacionalci rasuti po vrhunskim evropskim klubovima?

- Prvi kapiten je Stiven Apija, drugi Džon Mensa iz Sanderlenda i treći Mihael Esijen. Tu je još Muntari iz Intera, pa Pejntsil iz Fulama...

Uz iskusne asove Rajevac se oslanja i na prvake sveta u konkurenciji do 21. godine.

- Iz tog sastava koji je prošlog meseca u finalu pobedio Brazil, uvrstio sam sedmoricu u A selekciju. Sada sam pozvao i osmog, Dominika Adiju koji je član Milana i proglašen je za najboljeg igrača na svetu među vršnjacima.

Gledajući po linijama, snaga Gane leži u srednjem redu.

- Vezni igrači su proslavili Ganu i danas su okosnica reprezentacije. Uz Esijena i Apiju, tu su Asamoa i Muntari. Na golu je iskusni Kingston iz Vigana, a jaki smo i u drugim linijama.

Posle žreba u Kejptaunu, selektor Gane ponovo se sreo sa Antićem i još jednom razgovarao o tome šta ih očekuje od 11. juna.

- Bila je tu mala srpska kolonija, došao je i Bora Milutinović i svima je bilo krivo što ćemo se sresti već u grupi. Štaviše, već u prvoj utakmici. Šta smo mogli da kažemo? Antić je iskusan fudbalski vuk, od njega sam učio i usvajao filozofiju igre, možemo svi da mu zavidimo na onome što je postigao. Svako će izaći sa svojim adutima, a uz malo sportske sreće, ponavljam: Srbija i Gana mogu da odu u drugu fazu pre Nemaca - zaključuje Rajevac.

Znam koliko mogu Pantelić i Kačar

Selektor Gane je impresioniran načinom na koji je Srbija izborila direktan plasman na Mondijal.

- Bili ste glatko prvi još pre kraja kvalifikacija, i to ispred jedne Francuske. Zar mislite da su Nemci imalo jači od Francuza? Poznajem dosta igrača iz Antićeve ekipe, trenirao sam svojevremeno Pantelića, Kačara. Zbog svega što su postigli, ne treba da strepe ni od koga na svetu, pa ni od ove grupe, iako smo zajedno želeli da je izbegnemo - kaže Rajevac
NS info
NS info
Admin

Broj poruka : 1941
Datum upisa : 24.08.2009

https://nsinfo.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

ZANIMLJIVOSTI - Page 2 Empty Re: ZANIMLJIVOSTI

Počalji  NS info 07.12.09 20:34

Sidvel asistirao, a nije ni igrao

Stiv Sidvel bio je jedan od najzaslužnijih za drugi gol Aston Vile, iako nije odigrao nijedan jedini minut utakmice u kojoj je tim iz Birmingema pobedio Hal rezultatom 3:0! Kako mu je to uspelo? Naime, u 29. minutu, dok se zagrevao kraj aut linije, tekla je kontra domaćih koju je, istrčavanjem na dvadesetak metara, prekinuo golman gostiju izbacivši loptu u aut. A onda je na scenu stupio Sidvel. Brzo je zgrabio loptu, "asistirao" Agbonlahoru, ovaj isto tako brzo izveo aut, a loptu je u prazan gol, sa dvadesetak metara, ubacio Milner. Trio igrača je toliko brzo izveo dodavanja, tako da golman Hala nije imao šanse da se vrati na svoje mesto i zaštiti gol.

Niko od saigrača, međutim, nije čestitao Sidvelu na doprinosu golu, ali zato jeste legendarni Geri Lineker, koji je bio prisutan na "Vila Parku" u subotu.

- Svaka čast Sidvelu, bio je zaista brz. Mirne duše može mu se pripisati asistencija - kazao je Lineker.

video: http://www.sportal.rs/news.php?id=15776
NS info
NS info
Admin

Broj poruka : 1941
Datum upisa : 24.08.2009

https://nsinfo.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

ZANIMLJIVOSTI - Page 2 Empty Re: ZANIMLJIVOSTI

Počalji  NS info 08.12.09 11:45

Ukrali milione koristeći veselje fudbalskih navijača

Domišljati pljačkaši iskoristili su poznatu ljubav Brazilaca prema fudbalu da neopaženo provale u banku u Sao Paulu i ukradu skoro šest miliona dolara, objavili su brazilski mediji.

Policija smatra da su lopovi pre nekoliko meseci iznajmili kuću pored banke. Ponašali su se i oblačili kao stanari tog kvarta. Čak su i stavili jelku u prozor iznajmljene kuće.

Istovremeno, oni su mukotrpno prokopali podzemni tunel dugačak 150 metara do banke, javio je Rojters pozivajući se na pisanja lista "Globo".

Mudro sačekavši nedelju posle podne, kada je igran odlučujući meč na kraju fudbalskog šampionata, u kome je pobedio klub Flamengo iz Rio de Žaneira, pljačkaši su krenuli u finalnu fazu.

Lupu nastalu prilikom probijanja zidova banke čuvar u zgradi pripisao je vatrometu navijača koji su slavili pobedu svog kluba.

Kasnije je utvrđeno da su lopovi odneli 5,7 miliona dolara.
NS info
NS info
Admin

Broj poruka : 1941
Datum upisa : 24.08.2009

https://nsinfo.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

ZANIMLJIVOSTI - Page 2 Empty Re: ZANIMLJIVOSTI

Počalji  NS info 10.12.09 14:14

Srce mi je zadrhtalo

Kad se gubi, prvi su na tapetu, a kada se pobeđuje, nema ih nigde jer drugi kupe lovorike. Golmanski posao nikada nije bio lak, oduvek se gledao pod lupom, zato je malo onih koji se mogu smatrati istinskim zvezdama. Međutim, ukoliko zna još nešto da radi osim da brani sopstvenu mrežu, zabavlja publiku ili postiže golove, onda se neretko nalazi na naslovnim stranama novina i pravi je ljubimac publike.

Hans-Jerg But pobrao je u sredu uveče simpatije mnogih ljubitelja fudbala kada se odvažio da izvede kazneni udarac protiv Juventusa u Torinu u situaciji pukovnik ili pokojnik. Protivnik je vodio 1:0, cela Bavarska gledala je sa strahom u njega kako prilazi beloj tački.
- Nekoliko igrača mi je dobacilo da potrčim, uzmem loptu i izvedem najstrožu kaznu. U takvim situacijama morate sakriti osećanja, biti smireni, potpuno isključeni od okoline, i misliti samo na to gde treba šutirati. Da budem iskren, tek kada sam šutirao, srce je počelo da tuče kao ludo - uz osmeh zbog hepienda konstatovao je But.
Protekla nedelja za Buta je bila kao iz snova. Povratak na gol Bajerna obeležio je sjajnim odbranama u Bundesligi protiv Menhengladbaha, da bi samo koji dan kasnije bio heroj Bavarske zbog sjajne predstave u Torinu, u okviru Lige šampiona. Pohvale stižu sa svih strana, a najznačajnije su one od trenera Luja van Gala.
- Imam potpuno poverenje u njega. Da nije tako, ni u snu mu ne bih dozvolio da izvede jedanaesterac. Veoma sam srećan zbog njega jer je u prethodnom periodu uložio mnogo napora. On je jedan od naših nosećih stubova i ne bi ga menjali ni za šta - jasan je bio holandski stručnjak.
Zanimljivo je da najviše golmana strelaca dolazi iz Južne Amerike. Posle Meksikanca Horhea Kamposa, nesuđenog napadača, te harizmatičnog lidera svakog tima u kojem je igrao Hozea Luisa Čilaverta, jedna takva ličnost, ujedno i rekorder po broju datih golova iz penala i slobodnih udaraca, živi i radi u Brazilu i smatraju ga živom legendom tamošnjeg fudbala. On je Rožerio Seni, kapiten Sao Paula, strelac neverovatnih 87 golova u karijeri, od kojih samo 36 sa bele tačke.
Ipak, ne mogu samo Južnoamerikanci i, recimo, Nemci da se pohvale kako imaju golmane-golgetere.
I Srbija se može dičiti jednim čuvarem mreže kome postizanje golova nije bilo strano. Dragan Pantelić, legendarni golman Radničkog iz Niša, oduše­vljavao je ljubitelje fudbala širom SFRJ svojim odbranama, ali i sposobnošću da u ključnim momentima preuzme odgovornost na sebe i na taj način navijače dovede u stanje ekstaze.
Zanimljivo je, svakako, istaći da pored skupih zvezda koje igraju u napadu, golmani preuzimaju odgovornost za izvođenje udaraca sa bele tačke. Njihov osnovni zadatak je da čuvaju mrežu, ali su proširili delokrug odgovornosti i sve češće se njihovo ime upisuje u listu strelaca.
NS info
NS info
Admin

Broj poruka : 1941
Datum upisa : 24.08.2009

https://nsinfo.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

ZANIMLJIVOSTI - Page 2 Empty Re: ZANIMLJIVOSTI

Počalji  NS info 11.12.09 21:42

FIFA: Deset kandidata za gol godine



Svetska kuća fudbala će ove godine prvi put dodeliti nagradu za najbolji gol godine, a nagrada nosi ime mađarske legende Ferenca Puškaša.

U izbor je ušlo deset pogodaka koje je odabrao fudbalski komitet FIFA. Jedini uslov je bio da su golovi postignuti u periodu između juna 2008. godine i juna ove godine, a u izboru će učestvovati svi posetioci sajta FIFA.

Glasanje je otvoreno do 14. decembra, a nagrada će biti uručena na gala večeri u organizaciji FIFA 21. decembra, kada će biti dodeljeno i najvažnije priznanje, trofej za najboljeg igrača planete.

Kandidati:

Adebajor: Viljareal – Arsenal 1:1
Atar: Bnei Jehuda – Makabi Haifa 1:1
Esijen: Čelsi – Barselona 1:1
Grafite: Volfsburg – Bajern 5:1
Inijesta: Čelsi – Barselona 1:1
Landin: Morelija – Kruz Azul 1:1
Mfela: Španija – Južna Afrika
Nilmar: Korintijans – Internasional 0:1
Ronaldo: Porto – Mančester junajted 0:1
Tores: Liverpul – Blekburn 4:0
NS info
NS info
Admin

Broj poruka : 1941
Datum upisa : 24.08.2009

https://nsinfo.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

ZANIMLJIVOSTI - Page 2 Empty Re: ZANIMLJIVOSTI

Počalji  NS info 14.12.09 21:28

Golman postigao autogol decenije

Golman engleskog šestoligaša Farsli Seltika, Geri Sprejk, uspeo je da postigne autogol na način koji se veoma retko viđa na fudbalskim terenima. Naime, Sprejk je obranio napad protivnika, a zatim pokušao rukom da proigra svog igrača. Međutim, uspeo je samo tragikomično da sprovede loptu u sopstvenu mrežu...

(VIDEO) http://www.sportal.rs/news.php?id=16296
NS info
NS info
Admin

Broj poruka : 1941
Datum upisa : 24.08.2009

https://nsinfo.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

ZANIMLJIVOSTI - Page 2 Empty Re: ZANIMLJIVOSTI

Počalji  NS info 17.12.09 13:12

Koritiba 30 utakmica bez prisustva publike!

Viši sportski sud u Brazilu izrekao je fudbalskom klubu Koritiba rekordnu kaznu od 30 utakmica igranja bez prisustva publike, uz novčanu kaznu od čak 240.000 evra, zbog divljanja navijača na utakmici protiv Fluminensea.



U obrazloženju drakonske kazne, sud je naveo da je to poruka svima da divljanje navijača neće biti tolerisano i da neće biti milosti za klubove koji nisu u stanju da na pravi način organizuju utakmice.
Utakmica Koritiba - Fluminense odigrana je u poslednjem kolu šampionata Brazila 6. decembra. Domaćini su morali da pobede da bi izborili opstanak u ligi, ali su odigrali nereseno 1:1 i naredne godine će igrati u drugoj ligi.
Nezadovoljni učinkom svojih ljubimaca, navijači Koritibe su určali na teren gazeći sve što im se našlo na putu. Napali su svu trojicu sudija, a teže je povređen jedan policajac.
Sud je oceno da odgovornost za nerede snosi klub, pa će Koritiba čitave naredne sezone u prvenstvu i nacionalnom kupu kao domaćin igrati pred praznim tribinama.
NS info
NS info
Admin

Broj poruka : 1941
Datum upisa : 24.08.2009

https://nsinfo.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

ZANIMLJIVOSTI - Page 2 Empty Re: ZANIMLJIVOSTI

Počalji  NS info 10.01.10 22:08

Slučaj Togo: Reprezentacija krenula kući

Haos posle oružanog napada u kome su poginule tri osobe se nastavlja i posle novog obrta je izvesno da će Kup afričkih nacija proteći bez selekcije Togoa. Reprezentativac Togoa Tomas Doševi rekao je danas da se njegova ekipa ipak neće takmičiti na Kupu afričkih nacija i da napušta Angolu, pošto je vlada pozvala nacionalni tim da se vrati u zemlju.

Doševi je rekao da se reprezentativci, uprkos tome što su ranije danas saopštili da će igrati na turniru, ipak vraćaju u Togo i da razumeju odluku vlade koja im je naredila da se vrate u zemlju.

"Potpuno razumemo odluku naše vlade da napustimo Angolu, pošto nismo dobili dovoljne garancije o bezbednosti. Mi smo želeli da igramo na turniru u čast poginulima, ali shvatamo", rekao je Doševi.

Fudbaler Nanta je rekao da će svi članovi reprezentacije doputovati u glavni grad Togoa Lome, pre nego što se vrate u svoje klubove.

Doševi je ranije izjavio da će ekipa ostati bez obzira na pozive vlasti, jer želi da pokaže da su "ljudi, a ne kukavice".

"Svima su srca slomljena, ovo više nije zabava, ali želimo da pokažemo svoje nacionalne boje, naše vrednosti i to da smo svi ljudi. Ovo je odlučeno skoro jednoglasno i razgovor igrača je održan kasno sinoć nakon garancija koje smo dobili", rekao je Dosevi.
Alaiksis Romao je za "L'Ekip" dodao da je svim ekipama obećan viši nivo bezbednosti i da će tim biti na terenu u ponedeljak za meč sa Ganom.

Kapiten selekcije Emanuel Adebajor je ranije danas rekao da će ekipa uraditi ono što vlasti zatraže.
"Uradićemo ono što vlada naloži. Ako njihova odluka bude da nas vrate kući, vratićemo se kući. Čini se da će tako biti", rekao je Adebajor.

Fudbaler Mančester sitija je poručio i ostalim reprezentacijama da se paze, jer se plaši za njihovu bezbednost.

Vlada Togoa optužila je danas organizatore takmičenja da nisu uspeli dovoljno da zaštite igrače. Premijer Togoa Žilber Houngbo rekao je da je predsednički avion poslat u Angolu po reprezentativce.

U napadu koji se dogodio u petak u Angoli, poginuli su vozač autobusa, pomoćni rener i portparol reprezentacije Togoa, a povređeno je osam ljudi. Selektor Togoa Hubert Velud juče je izjavio je da bi celo takmičenje trebalo da se zaustavi jer niko nije više siguran da je bezbedan u Angoli.

ZANIMLJIVOSTI - Page 2 02
NS info
NS info
Admin

Broj poruka : 1941
Datum upisa : 24.08.2009

https://nsinfo.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

ZANIMLJIVOSTI - Page 2 Empty Re: ZANIMLJIVOSTI

Počalji  NS info 10.01.10 22:10

Ana najseksepilnija peti put zaredom

Srpska teniserka Ana Ivanović peti put zaredom je izabrana za najseksepilniju sportistkinju sveta u izboru sajta „Tenisreporters“. Ivanovićeva, koja je nedavno turnir u Brizbejnu završila porazom od Žistin Enan u polufinalu, dobila je 31,5 odsto glasova.

Iza Ane su se našle dve Ruskinje, Marija Kirilenko na drugom i Marija Šarapova na trećem mestu.
- Ovo je još jedno laskavo priznanje za mene - nasmejala se Ana kada su je pitali šta misli o tome što je ponovo na prvom mestu o ovoj anketi.
Iako još je cilj da bude najbolja na terenu, Ivanovićeva kaže da joj prijaju komplimenti.
- Svaka žena voli da dobije komplimente za svoj izgled, ni ja se po tome ne razlikujem od ostalih. Međutim, to ne shvatam ozbiljno. Najbolja stvar u tome je što znam da pored toga obraćaju pažnju na moju igru - kaže Ana.
U konkurenciji sportista pobedio je, takođe peti put zaredom Rus Marat Safin koji je jesenas rešio da prekine sa aktivnim igranjem.
I dok će Ana Ivanović naredne nedelje odmarati i na terenu se pojaviti tek na Australijen Openu, Jelena Janković će imati priliku da u Sidneju proveri u kakvoj je formi na startu sezone. Osma teniserka sveta će se takmičiti na turniru “Medibank Internešnal” čiji je nagradni fond 600.000 dolara. Sastav turnira je veoma jak, a srpska igračica postavljena je za sedmog nosioca.
Jelena u prvom kolu igra protiv teniserke iz kvalifikacija, a u drugom bi mogla da ukrsti reket najverovatnije sa Francuskinjom Araven Rezai. Ukoliko ne bude većih iznenađenja, prva ozbiljna prepreka za Jankovićevu mogla bi da stigne u četvrtfinalu u vidu danske teniserke Karoline Voznjacki, četvrtog nosioca. Jelena se nalazi u polovini žreba koji predvodi prva teniserka sveta Serena Vilijams i protiv nje bi mogla da se sastane u polufinalu.
Ljubitelji tenisa u Sidneju očekivali su da u drugom kolu vide okršaj između sadašnjeg i bivšeg broja jedan, Serene Vilijams i Žistin Enan, ali do toga neće doći jer se Belgijanka povredila juče u dramatičnom finalu turnira u Brizbejnu u kojem je poražena od sunarodnice Kim Klajsters sa 3:6, 6:4, 6:7 (6:Cool, pa je otkazala takmičenje u Sidneju koje prethodi prvom grend slemu sezone.
U muškom delu turnira, Srbiju će predstavljati Viktor Troicki koji je na prvom turniru sezone u Dohi stigao do polufinala. U prvoj rundi Viktor se sastaje sa 65. teniserom sveta, Francuzom Floranom Serom.

ZANIMLJIVOSTI - Page 2 02
NS info
NS info
Admin

Broj poruka : 1941
Datum upisa : 24.08.2009

https://nsinfo.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

ZANIMLJIVOSTI - Page 2 Empty Re: ZANIMLJIVOSTI

Počalji  NS info 10.01.10 22:48

Vitamin C sprečava URINARNE INFEKCIJE

ZANIMLJIVOSTI - Page 2 Vitamin_c_spre%C4%8Dava

Limun je pun vitamina CUrinarne infekcije su bezazlen, ali veoma uporan problem od koga najčešće pate žene, dok su kod muškaraca posledica nekog oboljenja kao što je uvećana prostata ili poremećaj mokrenja.

Kod žena je prevencija bitnija od lečenja, dok kod muškaraca prvo treba lečiti uzrok, pa tek onda posledicu.

- Potrebno je unošenje što više tečnosti bogate vitaminom C. Ishrana bogata biljnim vlaknima preporučuje se ženama koje boluju od opstipacije - savetuje Doktor Nebojša Jeremić, urolog Kliničko-bolničkog centra "Zvezdara".

Zimi se preporučuje utopljavanje, dok se ženama savetuje da izbegavaju nošenje kratkih suknji tokom hladnih dana, kao i obavezno nošenje hulahopki.

Žene koje imaju hronične upale treba da koriste uroantiseptike pre i posle seksualnih odnosa. Kod starijih žena problem izaziva slaba prokrvljenost sluznice vagine i ovaj problem se teže rešava.

Ukoliko infekcije ne prolaze i teške su izrađuje se autovakcina i to na soj bakterije od koje žena boluje.

ZANIMLJIVOSTI - Page 2 160predlog9
NS info
NS info
Admin

Broj poruka : 1941
Datum upisa : 24.08.2009

https://nsinfo.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

ZANIMLJIVOSTI - Page 2 Empty Re: ZANIMLJIVOSTI

Počalji  NS info 10.01.10 22:52

SEKS na filmu baš i nije isplativ

ZANIMLJIVOSTI - Page 2 Sex_na_filmu

poljubac iz filma Spajdermen Eksplicitne scene seksa u filmu ne znače automatski i veću gledanost filma, pokazalo je nedavno objavljeno istraživanje.

Kako piše CNN, istraživanje je obuhvatilo nešto manje od 1000 filmova u razdoblju od 2001. do 2005. Tako su se na toj listi filmova našli između ostalih i '"Šrek", "Spajdermen", "Star Vors"', "Gospodar prstenova" u kojima takođe ima ponešto seksa ili golotinje.

Inicijatorka ovog istraživanja Enemon Keridven nije krila svoje iznenađenje neočekivanim rezultatima:
- Pretpostavljala sam da se seks prodaje, samo sam htela da saznam u kojoj meri. Pripremila sam se na najgore, ali bila sam iznenađena rezultatima - ispričala je.

Komentarišući ove rezultate, Kreg Detvajler, direktor Centra za zabavu, medije i kulturu pri fakultetu "Pepperdine" zaključio je da je danas malo toga šokantno mladoj publici jer su navikli na scene poput poljubca Britni Spirs i Madone.

ZANIMLJIVOSTI - Page 2 160predlog9
NS info
NS info
Admin

Broj poruka : 1941
Datum upisa : 24.08.2009

https://nsinfo.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

ZANIMLJIVOSTI - Page 2 Empty Re: ZANIMLJIVOSTI

Počalji  NS info 10.01.10 22:57

SAMOPOUZDANJE - glavni sastojak srećnog života

Ako želite da uspete na poslu, morate da imate samopouzdanja. Ako želite da osvojite ljubav svoga života i uživate u zajedništvu, morate da imate samopouzdanje. Ako želite dobro zdravlje, morate da volite sebe i da imate samopouzdanja. Ako želite, da uživate u svom životu, morate dai mate samopouzdanja. Međutim, šta je uopšte samopouzdanje?



SamopouzdanjeDanas su svima puna usta priče o samopouzdanju. Čovek stiče utisak da je reč o veštini koju možeš da naučiš za nedelju dana. Međutim, reč je o puno složenijem procesu za koji vam treba vreme, jaka volja i predanost. Na prvi pogled, put do sticanja samopouzdanja čini se težak i trnovit, što ponekada zaista i jeste, ali je to i uzbudljiva avantura života koja donosi nebrojeno mnogo koristi.



Samopouzdanje je teško definisati, ali mogli bismo reći da je to svesnost određene osobe o svojoj vrednosti i poverenju u sebe. Samopouzdana osoba je sama sebi najveći autoritet i preuzima odgovornost za svoje postupke čak i kada nije zadovoljna postignutim rezultatima. U tom slučaju, osoba prihvata nepovoljnu situaciju i voljna je da uči iz nje.



Prihvataj svoje vrline, ali i svoje mane
Samopouzdanje nije bahatost, arogancija i sebičnost. Ljudi koji se tako predstavljaju zapravo su duboko nesigurni, ali na prvi pogled odaju utisak samopouzdane osobe. Pravo samopouzdanje je sposobnost prihvatanja i voljenja sebe sa svim manama i vrlinama. Preduslov za sticanje samopouzdanja je prihvatanje sebe baš onakvima kakvi jeste.



Posmatranje i samoprihvatanje
Ako stvarno želite da poboljšate svoj život i izgradite samopouzdanje, najprije će vam biti potrebno neko vreme da posmatrati sebe. Trebaćete da svakodnevno posmatrate svoje reakcije, otkrivate koje vas situacije i ljudi vesele, a koje uznemiruju i rastužuju. Kad otkrijete koje su to stvari koje najviše bude vaše neprijatne emocije, pokušajte da otkritjete pozadinu toga i analizirajte šta je to u vama što vas sili da tako reagujete. To nije lak posao i zato uzmite vremena koliko god vam treba.



Posle toga sledi proces samoprihvatanja. Ljudi su skloni da se prihvate samo kada im ide dobro u životu i kad znaju da ispravno postupaju. Međutim, pravo samoprihvatanje je kada ste u stanju da prihvatitr i svoje mane i loše postupke. Na primer, ako neka osoba otkrije da ne zna dobro da se saoseća može lako da se uplaši i pomisli da je u celosti loša. Samoprihvatanje u ovom slučaju znači da je osoba sposobna da prihvati spoznaju da ne zna dobro da se saoseća, ali to prihvata jer zna da je to ne određuje u potpunosti. Osim toga, kad jednom osvesti problem, biće sposobna da radi na njemu i tako, u ovom slučaju, poveća sposobnost saosećanja.

ZANIMLJIVOSTI - Page 2 160predlog9

Samopouzdanje



Izgradnja samopouzdanja
Koreni nedostatka samopouzdanja sežu daleko u detinjstvo, tačnije u prve tri godine života. Onako kako su se roditelji odnosili prema vama u detinjstvu, vi se sada odnosite sami prema sebi. Ako su vam nekoliko puta roditelji rekli da ništa ne znate da uradite kako treba, velika je verovatnoća da ste u to poverovali i da sada sami sebe tako kritikujete. To je ono što mora da se promeni. Vaše misli bi trebalo da vas podržavaju, a ne kritikuju.

Kako to postići? Naravno, potrebno je vreme i disciplina. Uzmite svaki dan vremena da se podsetite na svoje kvalitete i pozitivne strane pa sebii objasnite da vaša kriva uverenja o vama samima dolaze iz detinjstva i da nisu utemeljena na stvarnosti. Pohvalite se za sve ono što ste dobro uradili, a dajte sebi podršku i kad pogrešite pa objasnite da ste uradili najbolje što ste znali u tome trenutku. Poenta je da ne tražite potvrdu i pohvalu od drugih, nego da to sami sebi dajete. Možda će vam u početku to delovati jako čudno, ali s vremenom ćete promeniti način razmišljanja.

Dobrobiti samopouzdanja
Osobe sa zdravim samopouzdanjem više uživaju u životu i u sebi samima. Zdravije su i srećnije te znaju da uživaju u sadašnjem trenutku. Takve osobe uživaju u sopstvenom društvu i nije im očajnički potrebna pažnju drugih. Samim time su i poželjnije društvo jer ne crpe energiju drugih ljudi.

Samopouzdane osobe sposobne su da izgrade sopstveni život baš onako kako žele i zadovoljne su u svojoj koži. Kad se suočavaju sa problemima, čine to mirno i stabilno znajući da je to još jedna prilika za učenje. Samopouzdani ljudi veruju u sebe i svoje sposobnosti i imaju visoku količinu samopoštovanja. Upravo zato su uspešni na svim područjima života. Takve osobe nisu sebične i spremne su da pomognu drugim ljudima jer im ne zameraju i prihvataju ih takve kakve jesu.

Samopouzdanje

Pomoć drugih ljudi
Na prvi pogled izgradnja samopouzdanja deluje kao težak posao. Mogli bismo reći da u neku ruku to i jest tako, ali je to i glavni posao života. Zahteva predanost i vreme, ali nagrada je velika. Ljudi koji su krenuli tim putem reći će da je reč o avanturi života i na to treba upravo tako i gledati.

Ako se odlučite za tu veliku životnu promenu, teško ćete sve uraditi sami. Najbolje je da odaberete stručnu osobu, a danas ima puno terapeuta koji vam u tome mogu pomoći. Potrudite se i sami istražite i otkrijte koje metode vama najbolje odgovaraju. Protivnici ovoga reći će da je to samo još jedan način uzimanja novca, ali prisetite se na kakve nevažne stvari u životu trošite novac. Ovo bi mogla da bude vaša najbolja investicija u životu. Osim toga, postoje i brojne knjige koje vam u tome mogu pomoći. Mogućnosti je bezbroj, a na vama je da odaberete i krenete na uzbudljivi put istraživanja samih sebe.

ZANIMLJIVOSTI - Page 2 160predlog9
NS info
NS info
Admin

Broj poruka : 1941
Datum upisa : 24.08.2009

https://nsinfo.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

ZANIMLJIVOSTI - Page 2 Empty Re: ZANIMLJIVOSTI

Počalji  NS info 11.01.10 10:52

Baterija za mobilni
Puni se obrtanjem oko prsta

Crkava vam baterija na mobilnom telefonu. Van kuće ste, a treba da obavite važan razgovor. Šta vam je činiti?

ZANIMLJIVOSTI - Page 2 4321

Možete da se prišljamčite nekoj zgodnoj cici koja priča mobilnim, da je zamolite da vam posudi telefon, da ona shvati koliko ste vi zgodni, inteligentni i duhoviti, zaljubi se u vas, venčate se i rodite četvoro dece. To se, naravno, neće desiti. Moguće je, ali se neće desiti. Ono što se hoće desiti je da vas ta zgodna cica belo pogleda i brzim koracima se udalji, a vi propustite taj bitan razgovor i zbog toga popasete otkaz.

Da se to ne bi dešavalo evo rešenja za koje ne znamo zbog čega se ranije nije pojavilo. Dizajneri Song Teaho i Hyejin Lee su rešili da iskoriste kinetičku energiju koju ima bilo koja stvar kada je vrtimo oko prsta, te da na taj način napune bateriju taman toliko da ne ostanete bez posla zbog propuštenog poziva, odnosno da imate dovoljno energije u telefonu da se skrpite dok ne dođete do punjača. Sjajna stvar.

ZANIMLJIVOSTI - Page 2 05
NS info
NS info
Admin

Broj poruka : 1941
Datum upisa : 24.08.2009

https://nsinfo.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

ZANIMLJIVOSTI - Page 2 Empty Re: ZANIMLJIVOSTI

Počalji  NS info 11.01.10 10:56

Ima neka tajna veza
Kada vam se jednom desi da osetite „ono nešto“ prema koleginici na poslu, prirodno je ako se zapitate da li da o tome „trubite“ na sva zvona ili da krijete od ostatka ekipe

Primetili ste je dok ste prolazili pored njene kancelarije. Tako je seksi i privlačna dok kuca po tastaturi kompjutera. Već duže vreme razmišljate o koleginici iz istog preduzeća, jer vam je zapala za oko onog trenutka kada je počela da radi pod istim krovom firme. Kancelarijske ljubavne veze imaju trnovit put, čak i ako su dvoje slobodni kao ptice na grani i svoju pričicu nemaju razloga da kriju. Kada vam se jednom desi da osetite „ono nešto“ prema koleginici, prirodno je ako se zapitate da li da o tome „trubite“ na sva zvona ili da krijete od ostatka ekipe na radnom mestu.

Vodič za zaljubljene kolege

Na poslu provodimo najmanje osam sati dnevno, pa nije čudo da u nedostatku vremena za sebe i prijatelje podlegnemo na neki način vezi s onima koji su nam prilično bliski i dobro ih poznajemo upravo zbog toga jer zajedno radimo. Često je u takvim ljubavnim kombinacijama jedan od partnera novopečene veze nadređen drugome, pa nije lako u takvoj situaciji zadržati objektivnost. Stručnjaci tvrde da postoji u pravom smislu te reči način navigacije ovim klizavim terenom, pa se čak nudi i vodič za sve one kojima se Amorova strelica zabila u srce upravo na radnom mestu. Uostalom brojne su firme u kojima rade rođaci, parovi, bračni partneri...

Ćutanje je majka mudrosti

Ipak, pre nego što se odlučite da na videlo dana iznesete i objavite vašu avanturu, proverite da li to može da vam ugrozi poziciju na radnom mestu. Zakonski gledano veza sa bilo kojim kolegom na poslu ne sme da bude razlog da dobijete otkaz ili da osetite neku vrstu diskriminacije na radnom mestu. Međutim, morate biti oprezni, jer ima poslodavaca koji takve stvari rešavaju po kratkom postupku pokazavši vam izlazna vrata. Ako je vaša firma takva, vezu ne otkrivajte već mudro ćutite i dogovorite se s voljenom hoćete li oboje ili samo jedno od vas potražiti posao za svaki slučaj. Ako je kompanija veća, možete se poveriti šefu, pa njemu ostavite na volju šta će sa vama.

Prekinite tračeve

Iako su priče o seksu na poslu češće motivi za tračeve, nego istina, kada vam se desi da malo više popijete na nekoj žurci, pa završite sa koleginicom u krevetu, potrudite se da joj objasnite da takva priča ne treba da izađe van zidova sobe u kojoj ste proveli burnu noć. Ukoliko niste sigurni da će veza potrajati, nema smisla ni da je otkrivate. Opet, ako ste u priči nekoliko meseci, svi već sigurno znaju da ste par, pa će skrivanje i negiranje postati ortodoksna laž. Zato će biti poštenije da potvrdite to kolegama koji će vas više ceniti i automatski prekinuti sve tračeve o vama. Sve posle toga je pitanje vaše profesionalnosti. Ne dozvolite da vam ljubavna veza poremeti posao i budite spremni na to da ćete, i pored svog priznanja, često biti tema za tračarenje.

ZANIMLJIVOSTI - Page 2 05
NS info
NS info
Admin

Broj poruka : 1941
Datum upisa : 24.08.2009

https://nsinfo.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

ZANIMLJIVOSTI - Page 2 Empty Re: ZANIMLJIVOSTI

Počalji  NS info 11.01.10 20:11

Žene se goje u braku

ZANIMLJIVOSTI - Page 2 15498805684b4a3ca0938ee761105425_450x289

Nedavno istraživanje u Australiji pokazalo je da se žene koje su u braku više ugoje od onih koje žive same.

Opšte je poznato da žene nabace koji kilogram više nakon porođaja, međutim, čak i kada nemaju dece, žene koje žive u braku ugoje se više od onih koje su same, rezultati su istraživanja koje je sproveo australijski univerzitet u Kvinslendu.

Budući da nema indicija da život s partnerom dovodi do promena u metabolizmu, istraživači su višak kilograma kod žena koje su u braku doveli u vezu sa promenom ponašanja.

Anet Dobson, profesor biostatistike i autor studije koja je objavljena u Američkom žurnalu za preventivnu medicinu, smatra da bi uzrok tome mogle biti psihološke promene.

Utvrđeno je da se kod većine žena značajni porast kilograma dogodio nakon rođenja prvog deteta, a da su kasniji porođaji uglavnom manje uticali na njihovu težinu.

Pri kraju istraživanja, većina ispitanica je manje pušila ili konzumirala alkohol nego na početku, ali se takođe mnogo manje bavila nekom fizičkom aktivnošću ili je bilo nezaposlena.

Prethodna istraživanja su pokazala da i kod muškaraca koji žive u braku i imaju decu dolazi do povećane telesne težine, što navodi na zaključak da je društveni faktor, kao i ponašanje, veoma važan.

Venčanje, život s bračnim partnerom i deca predstavljaju važne životne promene koje mogu dovesti do prekomerne težine, navodi Dobson, ističući da žene na njih treba da gledaju kao na situacije u kojima je potrebno biti veoma oprezan.

Studija je obuhvatila više od 6.000 žena u Australiji u periodu od preko deset godina.

ZANIMLJIVOSTI - Page 2 05
NS info
NS info
Admin

Broj poruka : 1941
Datum upisa : 24.08.2009

https://nsinfo.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

ZANIMLJIVOSTI - Page 2 Empty Re: ZANIMLJIVOSTI

Počalji  NS info 11.01.10 20:15

Zlatni Ferarri

ZANIMLJIVOSTI - Page 2 4316

Može biti, da smo mi samo užasno ljubomorni; može biti da bismo sa uživanjem vozili ovaj zlatni Ferrari 599 GTB Fiorano, ni ne primećujući obične smrtnike, od kojih bi se neki divili, neki bi se, kao mi sada, pravili pametni i sa gađenjem okretali svoje fine nosiće, a niko ne bi ostao ravnodušan.

Sve ovo, naravno, nimalo ne utiče na vlasnika ovog skupocenog automobila. Vlasnik je iz Saudijske Arabije, a Ferarri je uradila poznata nemačka firma Hamann koja se bavi luksuznim "budženjem" automobila, to jest ispunjavanjem sumanutih želja bogataša. Osim što je zlatan, ovaj Ferarri ima i 53 konjske snage više od regularnog izdanja, dodate spojlere, kao i drugačije točkove i gume.

ZANIMLJIVOSTI - Page 2 05
NS info
NS info
Admin

Broj poruka : 1941
Datum upisa : 24.08.2009

https://nsinfo.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

ZANIMLJIVOSTI - Page 2 Empty Re: ZANIMLJIVOSTI

Počalji  NS info 12.01.10 12:45

Žene s PUNIJIM USNAMA izgledaju mlađe

ZANIMLJIVOSTI - Page 2 Angelina-jolie-102

Ljubiteljke kolagena su napokon došle na svoje pošto je jedno istraživanje pokazalo da punije usne osetno pomlađuju i skrivaju koliko imate godina.

Anđelina Džoli ima pune usne

Ženama je, nažalost, jako teško da prirodno održe mladalački izgled svojih usana jer je on određen genetskim kodom.

Dejvid Gan sproveo je istraživanje na sedam britanskih fakulteta.

- Iznenadili smo se kad smo identifikovali ljude koji izgledaju mlado za svoje godine, a svi su imali punije usne. To je genetska karakteristika i relativno se lako može izmeriti.

Otkriće je potvrdilo zašto su glumice poput Merilin Monro i Anđeline Džoli planetarno popularne. Muške i ženske usne su najpunije za vreme adolescencije, a počinju da se smanjuju između 30-ih i 40-ih.

U studiji su analizirana 102 lica holandskih blizakinja od 59 do 81 godine i 162 pojedinačna lica belih Britanki starih između 45 i 75 godina.

Otkriveno je da su bore, pege od sunca i starosti pod velikim uticajem genetskih i klimatskih faktora. Najtanje usne ispitanika su bile debljine 3 milimetra, dok su najdeblje bile 2,2 centimetra.

ZANIMLJIVOSTI - Page 2 05
NS info
NS info
Admin

Broj poruka : 1941
Datum upisa : 24.08.2009

https://nsinfo.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

ZANIMLJIVOSTI - Page 2 Empty Re: ZANIMLJIVOSTI

Počalji  NS info 12.01.10 12:49

Balkanci NALIVAJU DECU alkoholom!

Dete koje pije alkohol ružan je i tužan prizor sam po sebi, a još kad mu flašu nude tata ili deda, pa sve to snime i stave kao „dobru zabavu" na Internet... Tad je već reč o ozbiljnom zanemarivanju i zloupotrebi dečijih prava, tvrde stručnjaci. Nažalost, prekršioce je teško otkriti.

ZANIMLJIVOSTI - Page 2 Bebe_i_pivo2

Bebe i pivo

Brojni snimci poput onog pod nazivom „Beba pivopija" i prikladnim propratnim tekstom („mali voli pivu više od mlijeka, al' ne damo mu da pije jer je tada agresivan! Hehehe"), već neko vreme zabavlja posetioce Ju-tjuba (YouTube). Dosad ga je videlo više od 3,000 radoznalaca. Apsolutni rekorder po gledanosti u kategoriji „pijane bebe" je, međutim, „Vasa i pivo". Gotovo 7.600 korisnika Interneta je imalo priliku da vidi kako mali Vasa radosno uzima od tate „amstel" i plače kad više nema piva. Uz naredni snimak „Beba pije pivce" ide i objašnjenje: „mala curica pije ožujsko jer žuja je zakon".


Nažalost, ovaj „rat brendova" i odraslih koji se „super zabavljaju što im deca piju pivce" nastavlja se novim prilozima na Ju-tjubu, a u svima glavna ličnost je beba koja, doduše, još ne zna dobro da govori, nesigurno hoda, ali je uz pomoć odraslih članova porodice (uglavnom tate) već naučila da potegne iz flaše. „Pivo", „Beba pijanac", „Pijana beba peva"... Zanimljivo da su gotovo svi ovi „spotovi" sa područja bivše Jugoslavije. Kao da naša deca ne umeju ništa pametno i dovoljno neobično ili smešno da urade da bi dospela na Internet (za razliku od malih Amerikanaca, Kineza, Australijanaca, Francuza...) pa moramo da ih „ohrabrimo" alkoholom. Koji, zna se, nije baš preporučljiv ni odraslima, a za decu je poguban.


Nove tehnologije, stare greške

Razgovor sa pravnicima, lekarima, psiholozima i socijalnim radnicima koji brinu o pravima i dobrobiti dece pokazao je da su i mališani u Srbiji sve češće izloženi onim najružnijim i najtužnijim vidovima (zlo)upotrebe novih komunikacionih tehnologija. Idilična starovremska scena iz dečijih slikovnica („Uz'o deda svog unuka, metn'o ga na krilo, pa počeo da mu priča što je nekad bilo"...) odavno je zamenjena slikom dede i unuka pred kompjuterom, ali uz nju nije nužno stiglo i zrelije, odgovornije ponašanje korisnika tehničkih novotarija. Kao da su preživele upravo one osobine koje su činile osnovu stereotipa o Balkancima.



Šta društvo preduzima prema roditeljima koji opijaju ili dopuštaju opijanje svoje dece, i još to pokazuju drugima posredstvom Interneta? Prvi odgovor na ovo pitanje potražili smo u Ministarstvu rada i socijalne politike, od Ljiljane Lučić, državnog sekretara u oblasti rada i socijalne politike.

- Alkoholizam dece je poprimio zabrinjavajuće razmere u Srbiji. Po jednom istraživanju Instituta za javno zdravlje „Milan Jovanović Batut" deca prvi put konzumiraju alkohol pre 11. godine. Nije redak slučaj da to prvo iskustvo sa alkoholom steknu u porodici, ali najčešće ga stiču u vršnjačkoj grupi - saznajemo od Ljiljane Lučić.



Centri za socijalni rad kao osnovne socijalne službe u zajednici reaguju po prijavi za svaki slučaj zlostavljanja i zanemarivanja dece, ali retke su prijave o zloupotrebama roditelja kad je reč o navođenju maloletnika na konzumiranje alkohola u porodici. Takvi slučajevi bi bili okarakterisani kao grubo zanemarivanje roditeljskih prava, bili bi sankcionisani u skladu sa merama koje predviđa Porodični zakon, uključujući i sudsku proceduru za oduzimanje roditeljskog prava.



Alkoholizam u porodici ostavlja ozbiljne posledice na sve članove, a najteže na decu. On je često izvor nasilja u porodici i grubog zanemarivanja potreba dece od strane roditelja. Nije retko da deca, žrtve ovakvog nasilja, postanu i sami nasilnici, budući da u porodici u kojoj su prisutni nasilje i alkoholizam usvajaju model ponašanja i vrednosti koje takvo neprihvatljivo ponašanje sobom nosi - navodi naša sagovornica.

ZANIMLJIVOSTI - Page 2 05

Odbrana prava mališana
O dečijoj pornografiji na Internetu se kod nas već dosta zna i piše, ali ne i o drugim zloupotrebama Interneta kad su u pitanju deca, na primer, kad roditelji puste u javnost snimke dece koja puše i piju (svejedno da li zaista ili „kobajagi") ili ih je kamera uhvatila u nekoj drugoj, opasnoj ili ponižavajućoj situaciji. Ko je taj ko će mališane odbraniti u ovakvim situacijama, i kako?



Vaspitavanje deteta- U svim situacijama u kojima roditelji grubo zloupotrebljavaju svoja prava i odgovornosti i izlažu decu ponižavajućim ili drugim postupcima vezanim i za neprimereno distribuiranje sadržaja na Internetu ili u drugim medijima, pokreću se zakonom propisane procedure, koje sprovode centri za socijalni rad u saradnji sa tužilaštvom, policijom, sudovima i drugim državnim organima. Ministarstvo rada i socijalne politike ima adekvatnu saradnju sa pomenutim institucijama, koje, kada dobiju informaciju o kršenju prava dece, pokreću procedure za njihovu efikasnu i blagovremenu zaštitu.



U januaru 2010. godine očekuje se usvajanje Akcionog plana za prevenciju i zaštitu dece od nasilja, za period do 2012. godine, kojim se operacionalizuju obaveze i odgovornosti državnih organa i institucija u borbi protiv svih vidova nasilja nad decom, ali i razvoj programa za prevenciju i edukaciju roditelja u cilju dostizanja odgovornog roditeljstva, što je značajan preduslov smanjenja nasilja nad decom, posebno u okviru porodice. Takođe, ovim akcionim planom predviđene su i mere za unapređenje postupanja medija koji, prilikom izveštavanja, moraju voditi računa da ne povrede dostojanstvo i pravo na privatnost dece žrtava nasilja. Svako suprotno ponašanje doprinosi dodatnoj traumatizaciji deteta žrtve - kaže Ljiljana Lučić.



Šta kaže zakon...
Kad su u pitanju zloupotrebe dece posredstvom Interneta, otežavajuća okolnost je što nadležne službe ne mogu da reaguju sve dok ne dobiju zvaničnu prijavu: teško je, naime, otkriti počinioca samo na osnovu snimka na Ju-tjubu, a ako ga neki komšija ili poznanik i prepozna, veoma se retko odluči da ih prijavi. Zato broj zvanično registrovanih slučajeva zaostaje za brojem onih nezabeleženih. Prema rečima Gordane Stojanović-Milošević, zamenika republičkog javnog tužioca, u Srbiji je i znatno manje ovih vrsta zloupotreba dece nego u mnogim drugim zemljama. Kod nas su, recimo, dosad pokrenuta samo tri postupka zbog dečije pornografije.



- Opijanje maloletne dece nije posebno navedeno u Krivičnom zakoniku Republike Srbije, ali se može podvesti pod član 193, koji se odnosi na „zapuštanje i zlostavljanje maloletnog lica" i povlači kaznu do tri godine zatvora. A objavljivanjem na Internetu snimaka beba kojima roditelji daju pivo bi se mogao pozabaviti i posebno oformljeni tim Tužilaštva, za borbu protiv visokotehnološkog kriminala - kaže Gordane Stojanović-Milošević.


... a šta medicina
Sa „alkoholisanom" decom se, nažalost, sreću i lekari u zdravstvenim ustanovama.

- Još ima roditelja koji smatraju da je „dobra fora" davati svojim mališanima pivo, vino ili rakiju. To je, čini mi se, problem i u drugim balkanskim zemljama: konzumiranje alkoholnih pića se smatra delom tradicije, ova su pića svuda dostupna, deca posmatraju odrasle kako piju u kući, na televiziji, pa se lako uključe u ovu vrstu „zabave". Ako uočimo da roditelji ne shvataju koliko je opasno čak i povremeno davanje alkoholnih pića deci, a pogotovo bebama, mi ih upućujemo u savetovališta. Svaki ozbiljniji slučaj zanemarivanja ili zlostavljanja na mališanima ostavlja trajne posledice po telesno i psihičko zdravlje, i tada obaveštavamo centar za socijalni rad - kaže Danica Kotevski, pedijatar u DZ „Zvezdara".

Pijana bebaOna upozorava da odrasli članovi porodice koji dopuštaju, ili čak nude deci, pogotovo bebama, da piju alkohol, ne shvataju da time direktno ugrožavaju njihov telesni i naročito psihički razvoj.

U razvijenim zemljama sveta, gde je godinama pre nego što je to učinjeno u Srbiji zabranjena prodaja alkoholnih pića maloletnicima i gde (kao, na primer, u Engleskoj) deca čak ni u pratnji odraslih ne smeju da ulaze u pabove (kazne za prekršioce su veoma stroge), ipak se često po parkovima mogu videti pijani tinejdžeri, okupljeni oko flaše piva, vina ili nečeg „žešćeg". Ali vam se nigde, zaista nigde neće dogoditi da ukućani na nekoj proslavi pokušaju da vas zabave (ili „zadive") tako što će svom tek prohodalom sinčiću ili unuku umesto bočice s mlekom staviti u ruke konzervu s pivom, ohrabrujući ga: „Hajde, povuci junački, sine!".

ZANIMLJIVOSTI - Page 2 05
NS info
NS info
Admin

Broj poruka : 1941
Datum upisa : 24.08.2009

https://nsinfo.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

ZANIMLJIVOSTI - Page 2 Empty Re: ZANIMLJIVOSTI

Počalji  NS info 12.01.10 12:55

Muškarci pomisle na SEKS 13 puta dnevno

ZANIMLJIVOSTI - Page 2 Muskarci_i_sex

Muškarci pomisle na seks skoro 5.000 puta godišnje a upražnjavaju ga 104 puta, otkrila je nova britanska studija, prenosi britanski "Telegraf".

Istraživači su zaključili da prosečan muškarac pomišlja na seksualni čin 4.745 puta godišnje, tj. 13 puta dnevno. Skoro trećina ispitanika je priznala da je to prva stvar na koju pomisla kada se probude. Poređenja radi, žene pomisle na seks 1.825 puta godišnje, tj pet puta dnevno.

- Dobro je poznato koliko muškarci razmišljaju o seksu, ali saznati tačno koliko je to često je zapajnujuće - rekao je portparol kompanije za tržišna istraživanja putem interneta "Onepoll". On je ženama poručio:

ZANIMLJIVOSTI - Page 2 04

- Ako uhvatite svog muškarca da gleda u prazno, znajte o čemu razmišlja. Oni razmišljaju o seksu stalno, bez obzira da li apstiniraju ili ga upražnjavaju redovno.

Studija pokazuje da kada se radi o upražnjavanju istog, brojke su daleko manje. To se desi 104 puta godišnje, tj. dva puta nedeljno. Ali, bez obzira na taj raskorak, skoro tri četvrtine ispitanika su zadovoljni svojim seksualnim životom, dok je samo 58 procenata žena izjavilo isto.

Istraživači su ispitivali i šta ispitanici misle o tome koji je najbolji način da namame partnera u krevet. Došli su do rezultata da jedan od tri muškarca misli da je to romantična večera i opuštajuća masaža, dok bi žene radije puštale romantičnu muziku i spremile parneru omiljeno jelo.

ZANIMLJIVOSTI - Page 2 05
NS info
NS info
Admin

Broj poruka : 1941
Datum upisa : 24.08.2009

https://nsinfo.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

ZANIMLJIVOSTI - Page 2 Empty Re: ZANIMLJIVOSTI

Počalji  NS info 12.01.10 17:34

Virtuelna Srbija ulazi u Četvrti svetski rat

ZANIMLJIVOSTI - Page 2 Aa

eSrbija (teritorije označene plavom bojom) na istoku vlada teritorijama sve do daleke Indije...
Virtuelna Srbija u onlajn igri eRepublika doživela je bebi bum posle tekstova objavljenih u „24 sata“ i sa 20.000 igrača bila je najbrojnija sila sveta. Teritorije eSrbije na istoku protežu se do Indije, ali je procvatom ePoljske, koja je u savezu sa našim virtuelnim neprijateljima, situacija na zapadnim granicama postala alarmantna.

ODBRANA - Srbija je uvedena u igru sredinom februara 2009. i od tada broj srpskih igrača konstantno raste. U početku Srbija je bila napadnuta od strane eHrvatske i pokorena gotovo cela, ali preostale dve regije dale su nadu Srbima da će ponovo povratiti svoju državu. Usledilo je oslobođenje i Srbija polako postaje jedna od najvećih sila u igri - kaže Miloš Igić, koji u eRepublici nastupa kao Zverko.
Problemi eSrbije su, prema rečima Igića, što Srbija, kao mala zemlja u stvarnom životu, ni u igri nije bogata resursima. Ekonomski faktor u našoj zemlji nas sprečava da kupujemo „gold“, univerzalnu valutu eRepublike. Srbija se nalazi i u savezu koji je u defanzivi i trenutno slabiji od suparničkog.
- Redom su počele da padaju teritorije prijateljskih nam zemalja: Nemačke, Francuske i drugih zemalja iz našeg saveza. Srbiji prete napadi sa tri, čak i četiri strane – iz Rumunije, Hrvatske, BiH i Grčke - priča Igić.
Srbija je odličnim potezima našeg vođstva uspela da se proširi preko Bugarske, Turske, Irana (kasnije izgubljen) sve do Pakistana, sada je na granici s Indijom i nastoji da se domogne regije bogate gvožđem, najznačajnijeg resursa u igri. Tu leži dodatni problem. Naime, Indija je tu regiju predala SAD, moćnoj zemlji koja je članica suparničkog saveza, pa nas očekuje izvestan rat na dva fronta...
Goran Lipec, bivši predsednik eSrbije, mišljenja je da će prvi napad biti iz eHrvatske, koja će tako odvući našu silu koju smo namenili za odbranu eMađarske, našeg, uz eRusiju, najlojanijeg saveznika koji se sprema da se odupre supermoćnim Poljacima.
- Sprema se IV svetski rat, potreban nam je svaki igrač - kaže Lipec.

eSAD opstale jer se uspavao predsednik eRusije
Prethodni veliki rat u eRepublici, 3. svetski u tom virtuelnom svetu, umalo nije izbrisao sa karte eAmeriku. Naime, Srbija, Mađarska i Rusija svele su Sjedinjene Države na samo jednu regiju, koju je, prema dogovoru, trebalo da napadnu Rusi. Kako se predsednik eRusije uspavao i nije naredio napad u dogovoreno vreme, što je preduslov da bitka uopšte počne, ta regija je opstala, a Amerikanci su se konsolidovali, povratili teritorije i danas predstavljaju jednu od najmoćnijih država u eRepublici.

Više informacija
www.erepublik.com

ZANIMLJIVOSTI - Page 2 05
NS info
NS info
Admin

Broj poruka : 1941
Datum upisa : 24.08.2009

https://nsinfo.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

ZANIMLJIVOSTI - Page 2 Empty Re: ZANIMLJIVOSTI

Počalji  NS info 12.01.10 18:45

Džoni Dep u Srbiji

ZANIMLJIVOSTI - Page 2 3950_ai-tadic-dzoni-dep-004_f

Holivudski glumac Džoni Dep stigao je danas u Beograd, gde se zajedno sa domaćinom Emirom Kusturicom sastao sa predsednikom Srbije Borisom Tadićem.

Kako je juče za Blic potvrdio Emir Kusturica, Džoni Dep će zavisno od vremenskih prilika nastaviti put prema Mokroj Gori nastaviti helikopterom ili džipom. Ako nebo ne bude sprečavalo let, pilotskom palicom komandovaće upravo Kusturica.

Slavni američki glumac će naredna tri dana biti promoter Trećeg međunarodnog filmskog festivala „Kustendorf”.

Treći „Kustendorf” počinje sutra u 17 časova svečanim otkrivanjem biste Džonija Depa u prirodnoj veličini. Spomenik glumcu biće postavljen u drvengradskoj ulici Ive Andrića, uz jednu drvenu banderu ispred ulaza u poslastičarnicu „Kod Ćorkana”, a njegovo otkrivanje biće propraćeno glamuroznim vatrometom.

ZANIMLJIVOSTI - Page 2 05
NS info
NS info
Admin

Broj poruka : 1941
Datum upisa : 24.08.2009

https://nsinfo.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

ZANIMLJIVOSTI - Page 2 Empty Re: ZANIMLJIVOSTI

Počalji  NS info 12.01.10 18:51

Telefon koji funkcioniše na "Koka-Kolu"

ZANIMLJIVOSTI - Page 2 News_23062

Kineska dizajnerka Daizi Dženg uspela je da napravi za finsku "Nokiju" revolucionarni mobilni telefon koji ne funkcioniše uz pomoć baterije, kao drugi, već na "Koka-Kolu" i druge napitke bogate šećerom, preneli su francuski elektronski mediji.

Radi se o tome da telefon crpi energiju iz šećera koji se nalazi u tom napitku, kao i u "Pepsiju", "Fanti", "Red Bulu" i drugim zasladjenim napicima.

Korisnici tih telefona više neće morati da koriste punjače za svoje uredjaje, već samo da uspu napitak u mali rezervoar, a energija će se proizvodi od ugljenih hidrata iz tečnosti.

Osim toga, nova metoda bi mogla da omogući telefonu da funkcioniše četiri puta duže do narednog punjenja nego onaj sa klasičnom baterijom.

"Lajt" napici se, naravno, ne preporučuju za uredjaje s novim načinom funkcionisanja, jer se u njima nalazi smanjena količina šećera.

ZANIMLJIVOSTI - Page 2 05


Poslednji izmenio NS info dana 10.02.10 9:04, izmenjeno ukupno 1 puta
NS info
NS info
Admin

Broj poruka : 1941
Datum upisa : 24.08.2009

https://nsinfo.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

ZANIMLJIVOSTI - Page 2 Empty Re: ZANIMLJIVOSTI

Počalji  NS info 12.01.10 18:57

Stvari koje bi SVAKA ŽENA trebalo da uradi pre 40. godine


Da li ste znali da su tridesete nove dvadesete, a da su četrdesete nove tridesete? Ako se približavate četrdesetoj godini života, nemojte strahovati, nego zasucite rukave i uradite stvari koje još niste.


Neki ljude samo rade, a zaboravljaju na sitne radosti i ludosti koje zapravo i čine život. Kako se to ne bi dogodilo i vama, pročitajte koje stvari svaka žena treba da uradi pre nego što napuni 40. godinu života. Ovo su samo neki predlozi, a vi možda imate i boljih ideja.



1. Napišite knjigu ili priču.

2. Prestanite da se osećate krivima.

3. Promenite detetu pelenu, čak i ako nemate svog potomka.

4. Priuštite sebi kratkotrajnu aferu sa neodoljivim šarmerom, a potom ga ostavite.

5. Oprostite sebi i drugima.

6. Napravite stoj na glavi. Pokušavajte sve dok ne uspete, pa makar i uz pomoć drugih.

7. Zaljubite se u muškarca koji vas je vredan, a pre toga zaljubite se u samu sebe.

8. Ne bežite od ljubavi, dopustite da vam slome srce. Lečenje rana donosi mudrost.

9. Posetite Pariz.

10. Kupite automobil.

11. Počastite se barem jednom neverovatno skupim donjim rubljem.

12. Kupite igračku za seks.

13. Naučite da jašete konja i uživajte u osećaju slobode.

14. Isprobajte analni seks.

15. Prestanite da se pitate da li ste feministkinja ili niste. To ionako nije bitno.

16. Imajte dete. Rodite ga ili usvojite.

17. Započnite da pišete blog.

18. Priuštite sebi jednu brzu i divlju vožnju na autoputu. Samo vi i automobil.

19. Istražite sopstvenu duhovnost i proučite religije.

20. Dajte sve od sebe za druge, čak i ako vas to ponekad povredi.

21. Ulažite u svoje obrazovanje. Čitajte, učite i razvijajte se.

22. Izbacite iz života "prijatelje" koji vas iscrpljuju i čine tužnom.

23. Učinite nešto čega se bojite. Učinite to uprkos strahu.

24. Prihvatite činjenicu da starite i da gravitacija čini svoje.

25. Kupite sebi skupi komad nakita. Sami sebi.

26. Odvezite se u šumu i vrištite koliko vam je volja.

27. Dajte otkaz na poslu koji ne volite.

28. Nađite posao u kojem ćete uživati.

29. Udajte se.

30. Razvedite se.

31. Putujte sami.

32. Posetite barem jedan kontinent na kojemu dosad niste bili.

33. Sredite konačno sopstvene financije.

34. Odrecite se tanga.

35. Kupite konačno kvalitetan grudnjak, bez obzira na to koliko skup bio.

36. Borite se svaki dan za kvalitet svoga života.

37. Priuštite sami sebi welness vikend.

38. Bližoj porodici recite sve što osećate i što im zamerate.

39. Nabavite MP3 plejer, stavite slušalice na uši, trčite i uživajte u omiljenoj muzici.

40. Napijte se sa drugaricama u klubu gde su svi mlađi od vas.

ZANIMLJIVOSTI - Page 2 05


Poslednji izmenio NS info dana 10.02.10 9:05, izmenjeno ukupno 1 puta
NS info
NS info
Admin

Broj poruka : 1941
Datum upisa : 24.08.2009

https://nsinfo.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

ZANIMLJIVOSTI - Page 2 Empty Re: ZANIMLJIVOSTI

Počalji  NS info 12.01.10 22:00

Seks je lek za mnoge boljke
Ako želite da budete zdravi, vodite ljubav kad god možete

ZANIMLJIVOSTI - Page 2 Thumb_1604_41

Vođenje ljubavi dva puta nedeljno smanjuje opasnost od srčanog udara kod muškaraca za 45 odsto, pokazali su najnoviji rezultati istraživanja!
Prednosti seksa dovode se u vezu sa pozitivnim fizičkim i emocionalnim uticajem na telo, a naročito na kardiovaskularni sistem.

Istraživači sa Instituta Nju Ingland u Masačusetsu navode da muškarci koji upražnjavaju seks dva puta nedeljno imaju upola manje izgleda da dožive srčani udar od muškaraca koji vode ljubav samo jednom mesečno. Oni su utvrdili i da su muškarci koji imaju povećanu želju za seksom ne samo zdraviji nego imaju i stabilnije veze, pa su samim tim zaštićeniji od stresa.
Prethodna istraživanja su pokazala da muškarci koji ejakuliraju tokom seksualnog čina, ili masturbacije, imaju daleko manji rizik od oboljenja raka prostate, a da seks dva puta nedeljno tokom zime jača imunitet i smanjuje mogućnost obolevanja od prehlade i gripa.

Što se tiče žena, redovan seks izoštrava čulo mirisa tako što podstiče lučenje hormona prolaktina koji pomaže majkama da se vežu za novorođenčad, a interesantno je i to da u samo nekoliko minuta seksa nestaju svi bolovi, pa i oni uzrokovani artritisom i migrenom jer se u mozgu tokom orgazma aktivira centar za uklanjanje bola.
Žene koje imaju aktivan seksualni život izgledaju mlađe i negovano jer količina polnog hormona estrogena utiče na sjaj kose i elastičnost kože.
Ukoliko ne verujete da seks čini čuda a imate neke gore navedene probleme, ništa vas ne košta da već danas počnete sa „lečenjem“

ZANIMLJIVOSTI - Page 2 05
NS info
NS info
Admin

Broj poruka : 1941
Datum upisa : 24.08.2009

https://nsinfo.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

ZANIMLJIVOSTI - Page 2 Empty Re: ZANIMLJIVOSTI

Počalji  NS info 13.01.10 12:35

Džoni Dep među Srbima
Sa svojim domaćinom Emirom Kusturicom američki glumac sastao se i sa rpskim predsednikom Borisom Tadićem

ZANIMLJIVOSTI - Page 2 Thumb_17DZONIDEP1

BEOGRAD - Popularni holivudski glumac Džoni Dep stigao je srpsku prestonicu i zajedno sa domaćinom Emirom Kusturicom sastao se sa predsednikom Borisom Tadićem.

„Pirat sa Kariba“ stigao je u juče u Beograd, odakle je produžio za Mećavnik. Dep (46) u Srbiji boravi kao specijalni gost Emira Kusturice na njegovom filmskom festivalu „Kustendorf“.

Pilotirao Kusturica

MOKRA GORA - Džoni Dep je na Mećavnik stigao nešto pre pet sati. Do Drvengrada ga je helikopterom vozio lično Kusturica, a po bezbednom sletanju dvojica saradnika su se izljubila kako to i dolikuje za dobrodošlicu.
Dep se Kusturici potom zahvalio na vožnji, a deo ceremonije svečanog dočeka bili su i mladići i devojke obučeni u narodnu nošnju kao uvertira za večerašnji doček Srpske nove godine.

Z. Š.

Džoni Dep sleteo je u Drvengrad helikopterom, u njegovoj pratnji nalazi se samo sedam ljudi, a za gostovanje u Srbiji nije imao posebne zahteve.

Svečano otvaranje trećeg „Kustendorfa“ zakazano je za sutra u 15 časova. Tada će biti otkrivena i Depova statua u prirodnoj veličini. Junak filmova „Pirati sa Kariba“, „Mrtav čovek“, „Deveta kapija“ „Čokolada“, „Svini Tod“ i drugih prikazan je naslonjen na banderu, ispred lokalne poslastičarnice.

Depu će biti uručeno i posebno priznanje „Nagrada za buduće filmove“. Glumcu u čast biće prikazani i filmovi „Arizona drim“, na kojem je sarađivao sa Kusturicom, „Doni Brasko“ i „Edvard Makazoruki“.

Holivudski superstar Džoni Dep već je bio srpski gost i to tokom gostovanja na Festu 1992. godine. Tada je bio u učesnik jedne od onih svirki koje ostaju u pamćenju, on je naime sa rediteljima Džimom Džarmušon i Kusturicom pojavio na koncertu grupa „Partibrejkersi“ i pridružili im se u nekoliko pesama - između ostalih i u „Stoj Džoni“.

U selekciji „Kustendorfa“ nalazi se 28 filmova iz 18 zemalja, koji će se takmičiti za glavne nagrade - Zlatno, Srebrno i Bronzano jaje. Žirijem, koji čine producenti Sara Drajver i Džonatan Vajsgal, predsedava francuska strip autorka iranskog porekla Marđan Satrapi. „Kustendorf“, pored zvaničnog i pratećeg filmskog programa, nudi i bogat muzički program, predavanja...

ZANIMLJIVOSTI - Page 2 05
NS info
NS info
Admin

Broj poruka : 1941
Datum upisa : 24.08.2009

https://nsinfo.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

ZANIMLJIVOSTI - Page 2 Empty Re: ZANIMLJIVOSTI

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 11 Prethodni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu